ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
نهایی‌سازی پیش‌نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور

نهایی سازی پیش نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشوربه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سمینار نهایی سازی پیش نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور با حضور سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، تنی چند از معاونین سازمان و خبرگان این حوزه در محل پژوهشگاه فضایی ایران تشکیل شد.

در ابتدای این سمینار سردار جلالی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: امیدواریم که بتوانیم در این فضا و جلسه کارشناسی و نخبگی و تعامل، مباحثی در این زمینه مطرح کنیم و به جمع بندی برسیم که بتواند مبنای ارتباط با حوزه پدافند غیرعامل در امورات و حوزه‌های فضایی باشد.

"سیاست‌ها و اصول مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری، مبنای تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل در موضوعات مختلف می‌باشد"

رئیس پدافند غیرعامل گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور در تدوین چارچوب و رویکرد سند راهبردی موضوعات مختلف بصورت پیش فرض بر اساس اصول و سیاست‌ها و چارچوب‌هایی که رهبر معظم انقلاب ابلاغ کرده اند، عمل می‌کند و در کنار آن، حوزه و عرصه‌های مختلفی با پدافند غیرعامل تطابق داده می‌شود و یک چارچوب و مفهومی از کارکرد‌ها و مجموعه‌ای از باید‌ها و نباید‌ها و رویکرد‌ها را در قالب سند راهبردی تعریف می‌کند.

سردار جلالی تاکید کرد: باید دارایی‌های حوزه فضا را شناسایی و ارزش گزاری کنیم و در سطوح حیاتی، حساس، مهم دسته بندی کنیم و تهدیدات موثر بر آن‌ها را بشناسیم و برای مقابله با تهدیدات، برنامه ریزی و راهکار ارائه شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطر نشان کرد:اثر تهدید بر دارایی‌ها و وابستگی‌ها و نقاط آسیب پذیر و ضعف، ما را به سمت برخی پیامد‌ها می‌برد که این پیامد‌ها به لحاظ حفظ یا عدم حفظ تعادل دارای اهمیت می‌باشد.

جلالی افزود: هدف ما در سازمان پدافند غیرعامل این است که آسیب پذیری‌ها را به سمت صفر میل دهیم و مخاطرات را به حداقل برسانیم.

"حفظ کارکرد، علی رغم وجود تهدید از اهداف پدافند غیرعامل می‌باشد"

وی تاکید کرد: هدفی که در تعریف مصون سازی دنبال می‌شود این است که دارایی‌ها در برابر آسیب‌ها پایدار باشد و علی رغم وجود تهدید، بتواند کارکرد خود را حفظ کند و این موضوع از نظر پدافند غیرعامل بعنوان یک هدف مطرح می‌باشد.

رئیس سازمان پدافندغیرعامل کشور گفت: در تدوین سند راهبردی فضا، مطالعه محیطی یک موضوع با اهمیت است که باید به محیط داخل و خارج توجه شود؛ و همچنین بررسی شود چالش‌ها و مسائل حساس در فضا چه مواردی است و بر این اساس تهدیدات را بررسی، و سند راهبردی فضا تنظیم شود.
در ادامه سمینار، حاضرین در خصوص کلیات سند از جمله اهداف، دستاورد‌های تحقیق، ذی نفعان، مبانی و مستندات حاکم، جهت گیری بالادستی کلان در حوزه پدافند غیرعامل فضایی، مفاهیم و واژه‌های کلیدی، مطلوبیت‌های راهبردی پدافند غیرعامل در حوزه فضایی کشور، اهداف کلان پدافند غیرعامل در حوزه فضایی کشور در افق چشم انداز، شناخت و تجربه و تحلیل محیطی، اهداف راهبردی و عملیاتی پدافند غیرعامل در حوزه فضایی، مبانی و مستندات قانونی، دارایی‌های حیاتی و حساس فضایی و تهدیدات این حوزه بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «نهایی‌سازی پیش‌نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..