ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
پیش نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور نهایی شد

به گزارش شما نیوز ، سردار غلامرضا جلالی در این سمینار با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: امیدواریم که بتوانیم در این فضا و جلسه کارشناسی و نخبگی و تعامل، مباحثی در این زمینه مطرح کنیم و به جمع بندی برسیم که بتواند مبنای ارتباط با حوزه پدافند غیرعامل در امورات و حوزه های فضایی باشد.

وی گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور در تدوین چارچوب و رویکرد سند راهبردی موضوعات مختلف بصورت پیش فرض بر اساس اصول و سیاست ها و چارچوب هایی که رهبر انقلاب ابلاغ کرده اند، عمل می کند و در کنار آن، حوزه و عرصه های مختلفی با پدافند غیرعامل تطابق داده می شود و یک چارچوب و مفهومی از کارکردها و مجموعه‌ای از باید ها و نباید ها و رویکرد ها را در قالب سند راهبردی تعریف می کند.

جلالی تاکید کرد: باید دارایی های حوزه فضا را شناسایی و ارزش گزاری کنیم و در سطوح حیاتی، حساس، مهم دسته بندی کنیم و تهدیدات موثر بر آنها را بشناسیم و برای مقابله با تهدیدات، برنامه ریزی و راهکار ارائه شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد:اثر تهدید بر دارایی ها و وابستگی ها و نقاط آسیب پذیر و ضعف، ما را به سمت برخی پیامدها می برد که این پیامدها به لحاظ حفظ یا عدم حفظ تعادل دارای اهمیت است.

جلالی افزود: هدف ما در سازمان پدافند غیرعامل این است که آسیب پذیری ها را به سمت صفر میل دهیم و مخاطرات را به حداقل برسانیم.

وی تاکید کرد: هدفی که در تعریف مصون سازی دنبال می شود این است که دارایی ها در برابر آسیب ها پایدار باشد و با وجود تهدید، بتواند کارکرد خود را حفظ کند و این موضوع از نظر پدافند غیرعامل بعنوان یک هدف مطرح است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در تدوین سند راهبردی فضا، مطالعه محیطی یک موضوع با اهمیت است که باید به محیط داخل و خارج توجه شود. و همچنین بررسی شود چالش ها و مسائل حساس در فضا چه مواردی است و بر این اساس تهدیدات را بررسی، و سند راهبردی فضا تنظیم شود.

همچنین در ادامه این سمینار، حاضران در خصوصص کلیات سند از جمله اهداف، دستاوردهای تحقیق، صاحب منفعتان، مبانی و مستندات حاکم، جهت گیری بالادستی کلان در حوزه پدافند غیرعامل فضایی، مفاهیم و واژه های کلیدی، مطلوبیت های راهبردی پدافند غیرعامل در حوزه فضایی کشور، اهداف کلان پدافند غیرعامل در حوزه فضایی کشور در افق چشم انداز، شناخت و تجربه و تحلیل محیطی، اهداف راهبردی و عملیاتی پدافند غیرعامل در حوزه فضایی، مبانی و مستندات قانونی، دارایی های حیاتی و حساس فضایی و تهدیدات این حوزه بحث و تبادل نظر کردند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پیش نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور نهایی شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : شما نیوز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..