اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
ایده شکست خورده دل بستن به اروپا در برجام تکرار نشود

ایده شکست خورده دل بستن به اروپا در برجام تکرار نشودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد حسینی ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با اشاره به اینکه ۷۰ سال از اشغال فلسطین گذشته وجامعه جهانی تنها نظاره گر است، اظهار داشت: اخیرا و در هنگامه دود وآتش به ملت فلسطین ظلم کردند و صد‌ها نفرفلسطینی را به خاک وخون کشیدند وخود با جابه جایی سفارت به اسرائیل به جشن وشادی وپایکوبی پرداختند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جنگ، جنگ میان فلسطین و اسرائیل است، افزود: متاسفانه برخی کشور‌ها از رژیم غاصب اسرائیل حمایت می‌کنند، اما ماجرای ۱۶ آذر وقربانی کردن ۳ دانشجو در زمان حکموت پهلوی در ایران نمود ومعنایی نداشت جز اینکه این خونر‌یزی‌ها هیچ ثمری نداشته و سبب نابودی رژیم ستمشاهی شد، همان گونه که ۷۰ سال مارکسیست‌ها بر بلوک شرق وشوروی ونیمی از دنیا حاکم بودند، اما از بین رفتند و نابود شدند.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی در دولت دهم گفت: دوره‌ای که وزیر بودم به مسکو سفرکردم و به دانشگاهی که وزرا و دیپلمات‌ها درس می‌خواندند سری زدم که فکر می‌کردم در جمع آن‌ها در مورد مسائل روز ومسائل اقتصادی صحبت کنم، اما دیدم بحث اصلی آن‌ها بحث در مورد اعتقادات است. نگاهشان یک نگاه دینی شده بود و آینده بشریت وجایگاه مهدویت برایشان مهم شده بود، درست مثل جایگاه فلسطین در بین مسلمان‌ها.

حسینی با اشاره به مذاکرات برجام و عهدشکنی مجدد آمریکا عنوان کرد: بحث اصلی ما در مورد برجام است. کشورما در این ماجرا ۵ سال درگیربود، همه جوره رعایت طرف مقابل خود را کردیم. فکرمی‌کردیم با توضیح وصحبت وتبلیغات به نتیجه می‌رسیم وطرف مقابل توجیه می‌شود، ولی مشکلات که حل نشد هیچ به تشنجات هم اضافه شد. تمام این‌ها به خاطر این بود که به گفته‌های مقام معظم رهبری توجه کافی را نکرده بودیم؛ ایشان بار‌ها وبار‌ها گفته بودند که من به آمریکا ومواضعش اعتمادی ندارم.

وی بیان کرد: اعتماد ما به برجام سبب شد آن‌ها همه چیز ما را تحریم کنند از تحریم موشکی وهسته‌ای تا تحریم سپاه قدس. هرچند حضرت آقا گفته بودند من اعتمادی ندارم؛ رئیس جمهور هم بعدا با سخنرانی که داشتند ماهیت آمریکا را رو کردند، ولی اتفاقی نیفتاد وتحریم‌ها به قوت خود باقی ماند.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی در دولت دهم تصریح کرد: در حال حاضرهم مشکلات اقتصادی به آن اضافه شده تا جایی که حتی نمی‌توانیم در کشور دیگری مثل انگلیس حساب بانکی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: فرصت‌های زیادی را درکشور از دست داده‌ایم و در واقع فرصت سوزی شده. کل دولت ما خلاصه شده در برجام؛ کلیدی که اعلام کردند کلید حل مشکلات است همان کلید برجام بود که کاری از پیش نبرد. ما در این مدت تمام رابطه بین المللی خود را از دست داده‌ایم.

حسینی با بیان اینکه وزارت خارجه ما کلا در منطقه نقش چندانی ندارد و ما را رها کرده است، افزود: همکاری خود را با خیلی از کشور‌ها از دست داده‌ایم و کشور‌های ضعیفی مثل سودان وکشور‌های آفریقایی همه با ما قطع ارتباط کرده‌اند در حالیکه برای ما واقتصادمان مفید بود و رونقی داشتیم، ولی متاسفانه تمام تمرکز خودرا روی برجام گذاشتیم و تمام فعالیت‌هایمان براساس برجام بود، اما آن‌ها به راحتی از برجام خارج شدند و رها کردند.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی در دولت دهم با طرح این سئوال که برجامی که معجزه قرن وتاریخ ایران معرفی کرده بودند واقعا چه فتح الفتوحی یا دستاوردی برایمان داشت؟، گفت: تنها حسن برجام این بود که گمان می‌کردند ما اهل مذاکره نیستیم، اما برای همه ثابت شد که چه کسی ناقض این پیمان است.

وی عنوان کرد: بحث ما این است این ایده شکست خورده وساده اندیشی است اگر به اروپا دل ببندیم ومنتظر شویم ببینیم آن‌ها چه تصمیمی می‌گیرند. سابقه اروپا در طول تاریخ ماهیت اورا نشان می‌دهد و به اوهم اعتمادی نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم با اشاره به اینکه وقتی که هیچ نتیجه‌ای از مذاکرات مترتب نیست، چگونه می‌توان به هر قیمتی مذاکرات را ادامه دارد، بیان کرد: آقایان باید رویکرد اشتباه را بپذیرند و به‌صراحت از مردم عذرخواهی کنند، در همه جای دنیا وقتی هرجایی سیاستی جواب نداد، حداقل آن عذرخواهی است، اما این‌ها طلبکار هم هستند و در فرافکنی ید طولایی دارند.

حسینی تصریح کرد: بعد از امضای برجام، رئیس‌جمهور از برجام ۲ و ۳ نیز سخن گفت، اما مقام معظم رهبری در مورد آن موضع گرفتند و گفتند اول باید این برجام یک به‌جایی برسد و اگر آن‌ها به تعهدات خود پایبند بودند، ما از ادامه آن سخن بگوییم. مردم را باید آگاه کرد تا به یک جمع بندی برسند و از نظام و رهبر انقلاب خواسته شود تا برجام متوقف شود.

انتهای پیام/ز

آمریکا در برجام شکست خوردپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ایده شکست خورده دل بستن به اروپا در برجام تکرار نشود»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..