ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
خروج ارز از کشور با واردات بی‌رویه برنج

خبرآنلاین: رییس انجمن برنج درباره خبر آغاز مجدد واردات برنج گفت: از بهمن سال گذشته واردات برنج آغاز شده و معمولا در فصل برداشت برنج و برای اینکه به روحیه کشاورز لطمه وارد نشود، از واردات برنج جلوگیری می‌کنند.

جمیل علیزاده شایق افزود:‌ بنده با این سیاست و روش مخالفم و با توجه به تولید دایم این محصول، نباید از واردات آن برای جبران کسری‌ها ناراحت شد و ممانعت ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: معمولا بین ۸۰۰ تا ۸۵۰ هزار تن برنج وارداتی برای جبران کسری‌ها نیاز است که با احتساب میزان مورد نیاز برای ذخیره یک میلیون تن برنج وارد می‌شود.

رییس انجمن برنج تاکید کرد: ‌متاسفانه در سال‌های اخیر در میزان تولید درجا زده‌ایم و بنابر آمار وزارت کشاورزی سالانه میزان تولید برنج در کشور بین ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تن تا ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تن است و همچنان نیازمند واردات برنج برای رفع نیاز بازار هستیم.

علیزاده شایق گفت: ‌اینکه چه زمانی نسبت به واردات اقدام و کی از آن جلوگیری شود، در اصل حاشیه ماجراست، بلکه اصل موضوع این است که بیش از نیاز مصرفی کشور برنج وارد نشود.

وی عنوان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید داخل و همچنان نوسانات شدید نرخ ارز باید گفت اصلا صلاح نیست بیش از نیاز برنج وارد شود، زیرا نتیجه‌ای جز خروج ارز ندارد.

رییس انجمن برنج ادامه داد:‌ اگر بخواهیم بیش از نیاز کشور نسبت به واردات برنج اقدام کنیم در اصل این کار خیانت در حق کل کشور است.

وی بیان کرد: در ۶ماهه نخست سال گذشته برابر با یک میلیون و ۱۵۰هزار تن برنج وارد شد که بیش از نیاز بود؛ هرچند در ۶ماهه دوم سال نیز روند واردات برنج ادامه یافت. البته آمارهای رسمی آن منتشر نشده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «خروج ارز از کشور با واردات بی‌رویه برنج»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..