اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
شرکت های اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال استارتاپ های ایرانی هستند

مدیرعامل فرابورس ایران گفت: سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال جذب استارتاپ های ایرانی هستند تا ایده های آنها را به خارج از کشور منتقل کنند.

به گزارش شمانیوز، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس با اشاره به حمایت بازار سرمایه از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان داخلی، اظهار داشت: بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حمایت از استارتاپ‌ها رقابت وجود دارد.
مدیرعامل فرابورس افزود: سرمایه گذاران داخلی، باید حمایت جدی تری از استارتاپ‌های داخلی داشته باشند، زیرا در صورت فقدان حمایت داخلی، شرکت‌های خارجی به راحتی اقدام به جذب آن‌ها می‌کنند.
هامونی به توجه ویژه خارجی‌ها به کسب و کار‌های نوین ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: در برخی موارد، سرمایه گذاران خارجی اقدام به جذب استارتاپ‌های ایرانی کرده‌اند به طوری که گروه کاری مربوطه را به طور کامل به خارج از کشور انتقال داده‌اند.
وی گفت: سرمایه گذاران کشور‌های اروپایی و حاشیه خلیج فارس از جمله مهمترین سرمایه گذارانی هستند که استارتاپ‌های ایرانی را جذب کرده‌اند.
مدیرعامل فرابورس درباره حمایت از کالا و ایده‌های ایرانی، گفت: از برنامه‌هایی که برای حمایت از شرکت‌های نوپا و ایده‌های جدید ارایه شده، برگزاری جشنواره فین استارز 2018 با هدف معرفی استارتاپ‌ها و برقراری ارتباط میان آن‌ها و سرمایه گذاران است.
هامونی با بیان اینکه این همایش با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار می‌شود، افزود: در ایام برگزاری فین استارز 2018 (2727 تا 30 فروردین) 140 میلیارد ریال توسط شرکت‌های داخلی در بخش استارتاپ‌ها سرمایه گذاری شده است.
به گزارش ایرنا، با توجه به حمایت ناکافی بانک‌ها و شرکت‌ها از ایده‌های جدید، طرح‌های نوپا در تامین منابع مالی و نقدینگی دچار مشکل‌اند. بر این اساس تلاش شده است با پذیرش این شرکت‌ها یا طرح پیشنهاد‌های آن‌ها در بازار سرمایه و فرابورس، امکان حمایت از این ایده‌ها و طرح‌های نوپا که بیشتر از سوی جوانان ارایه می‌شود، فراهم آید.
پیش از این با راه اندازی صندوق‌های جسورانه در بازار سرمایه و بورس تلاش شده است از شرکت‌های دانش بنیان و نوپا حمایت شود.
از پارسال نیز بازار سرمایه و فرابورس برای حمایت از طرح‌های جدید در بخش فناوری مالی، برگزاری جشنواره «فین استارز» را آغاز کرد.
سرمایه گذاری جسورانه (Venture Capital) یک مدل سرمایه گذاری برای راه اندازی کسب و کار‌های نوپاست که در بازار سرمایه آغاز به کار کرده است؛ این نوع سرمایه گذاری، منبع بسیار مهمی برای راه اندازی کسب و کار‌هایی است که کوچکتر از آن هستند که بتوانند به بازار سرمایه یا بانک‌ها دسترسی داشته باشند.
در واقع صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه حلقه مفقوده میان دانش و شرکت‌های دانش بنیان و ثروت آفرین را پر می‌کنند.
این کسب وکار‌ها به طور عمومی ریسک بالا و به تبع بازدهی بالایی برای سرمایه گذار دارند.
منبع:ایرنا
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «شرکت های اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال استارتاپ های ایرانی هستند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..