اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
توضیح جالب توانیر در خصوص تصمیم عجیب نوبخت

شرکت مادرتخصصی توانیر در واکنش به انتشار گزارش "احتمال قطعی برق در تابستان ۹۷ با تصمیم عجیب «نوبخت» " با ارسال توضیحاتی عجیب تلاش کرده تا خود را نسبت به موضوع مبرا نشان دهد.

به گزارش شمانیوز، در حالی که صنعت برق به علت یارانه‌ای اداره شدن و فروش برق تولیدی با نرخ کمتر از هزینه تمام شده، صنعتی با مشکلات فراوان مالی است که اگر منابع مالی ناشی از فروش برق به این صنعت بازنگردد، حتی جوابگوی هزینه‌های جاری خود نیز نیست، سازمان برنامه و بودجه در روز‌های اخیر ۱۹۰ میلیارد تومان از منابع مالی این صنعت برداشت کرده است؛ پولی که می‌بایست صرف آماده سازی صنعت برق برای پوشش نیاز پیک مصرف برق در فصل گرم امسال شود.

روز گذشته این خبر را در قالب گزارشی با عنوان "احتمال قطعی برق در تابستان ۹۷ با تصمیم عجیب «نوبخت» " منتشر شد و در خصوص احتمال بروز خاموشی در کشور، در صورت عدم تحقق آمادگی ۱۰۰ درصدی بخش تولید و عرضه برق، در تابستان امسال هشدار داد.

شرکت مادرتخصصی توانیر در واکنش به انتشار این گزارش با ارسال توضیحاتی عجیب تلاش کرده تا خود را نسبت به موضوع مبرا نشان دهد.

متن توضیحات ارسالی توانیر بدین شرح است: "احتراماً با توجه به انتشار خبری با عنوان "احتمال قطعی برق در تابستان ۹۷ با تصمیم عجیب «نوبخت» "که در روز شنبه اول اردیبهشت ماه جاری در خروجی آن رسانه محترم قرار گرفت، به اطلاع می‌رساند که مهندس آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر به تازگی هیچ گونه مصاحبه‌ای با هیچ یک از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها نداشته است. از این رو هرگونه اظهار نظر به نقل از مهندس کردی یا انتساب اخباری به ایشان در خصوص این که شرایط سخت و پیچیده تابستان و بروز احتمالی خاموشی ها، به دلیل تصمیمات اتخاذ شده در سازمان برنامه می‌باشد، قویا تکذیب می‌شود. از این رو خواهشمند است به منظور تنویر افکار عمومی، این توضیحات در خروجی آن رسانه وزین، قرار گیرد. "

به گزارش تسنیم، دقیقا مشخص نیست شرکت توانیر چه چیزی را تکذیب کرده، چرا که در گزارش روز گذشته تسنیم بخشی از صحبت‌های آرش کردی مدیرعامل توانیر در نشست وزیر نیرو با مدیرعامل شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور (۲۸ فروردین ۹۷) عیناً ذکر شده و از صحبت‌های این مقام مسئول، به عنوان یکی از ادله گزارش در خصوص کمبود نقدینگی صنعت برق استفاده شده است.

شرکت مادرتخصصی توانیر این روز‌ها مسئولیت‌های مهمی را در کنار دیگر بخش‌های صنعت برق بر دوش دارد، اگر مشکلات نقدینگی صنعت برق که با برداشت‌های ۱۱۰۰ میلیارد تومانی در سه ماهه پایانی سال گذشته و ۱۹۰ میلیارد تومانی در فروردین امسال از حساب صنعت برق، تشدید شده، منجر به کاهش ظرفیت عملی تولید برق در تابستان امسال شود؛ تنها راهکار دولت برای جلوگیری از خاموشی، کاهش تقاضا به هر قیمتی است که می‌تواند این کاهش تقاضا با مدیریت مصرف بخش‌های صنعت، کشاورزی، تجاری و حتی خانگی به صورت تکلیفی و یا تشویقی صورت گیرد که این برنامه‌ها به صورت مستقیم در حیطه وظایف شرکت توانیر خواهد بود.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «توضیح جالب توانیر در خصوص تصمیم عجیب نوبخت»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..