اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
دیگر مُسکن جواب نمی‌دهد آقای علی مرادی!

ساعت24- دوپینگ سه وزنه‌بردار ایران باز هم مثبت اعلام شد،آن هم در شرایطی که علی مرادی ادعای پاک بودن فدراسیونش را دارد.

آخرین میخ بر تابوت وزنه برداری.یک جورهایی تیر خلاص است.ساده و بدون پرده"باز هم دوپینگ در فدراسیونی که ادعای پاک بودن دارد" . دیگر حتی رایزنی با تاماش آیان هم برای اینکه سهمیه های ایران برای حضور در المپیک کاهش پیدا نکند فایده ای ندارد. آنهم درست در شرایطی  که توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک دستور اکید به فدراسیون های جهانی داده که سهمیه المپیک کشورهای دوپینگی را کم کنند. در این شرایط چطور رویمان می شود برویم و این درخواست را از رییس فدراسیون جهانی بکنیم؟ چند روز پیش که خبر رسید سهمیه کشورهایی که در بین سال های 2008 تا 2018 بیش از 10 دوپینگی برای آنها ثبت شده باشد به تعداد 2 مرد و 2 زن کاهش پیدا می کند.تا چند روز پیش تعداد دوپینگی های ایران در این سال ها 11 نفر بود که طبق اطلاعیه فدراسیون جهانی سهمیه ها برای المپیک 4 نفر کاهش می یافت.پس از این اتفاق بود که هیاهوهای زیادی به راه افتاد.علی مرادی مثل همیشه سینه سپر کرد و از این گفت که به این حکم اعتراض می کنند و حق ایران نیست که در المپیک 2020 سهمیه هایش کاهش پیدا کند.مرادی آن روز در مصاحبه ای  با ایسنا گفت:« ما به شدت از سیاست های مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری حمایت می کنیم اما ایران مدت سه سال است که مورد خاصی نداشته و حتی توانسته به صورت پاک قهرمان جهان شود از این رو این تصمیم را عادلانه نمی دانیم. احساس می کنم حق کشورهایی که با دوپینگ مبارزه می کنند رعایت نشده است. ما از تمام سیاست های مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی و شخص تاماش آیان ( رییس فدراسیون جهانی) حمایت می کنیم حتی خودمان در حاشیه مسابقات جام فجر کلاس های مبارزه با دوپینگ را در بالاترین سطح برگزار کردیم و در این سالها 500 آزمایش دوپینگ از وزنه برداران خود گرفته ایم از این رو حرف اول ما عادلانه تصمیم گرفتن است و این مسئله که برای ما دو سهمیه مردان و دو سهمیه زنان در نظر گرفته شده است نیاز به تجدید نظر دارد. درست است از سال 2008 تا سه سال پیش 10 نمونه مثبت داشته باشیم اما در این سه سال که ما آمده ایم تلاش های زیادی برای مبارزه با دوپینگ انجام داده ایم.»

مرادی در حالی این حرف ها را می زند و ادعا دارد که در سه سال مدیریتش همه جوره دوپینگ را زیر نظر داشته که همین سال قبل بود که نمونه آزمایش محمد شهاب انداز ملی پوش نوجوانان ایران مثبت اعلام و  این وزنه بردار 4 سال از حضور در میادین وزنه برداری محروم شد.امروز اما خبر دیگری منتشر شد که نشان می دهد تلاش های بی وقفه فدراسیون برای ریشه کن کردن دوپینگ نه تنها فایده ای نداشته است،بلکه ظاهرا نتیجه ای عکس داشته است! وقتی نادو اعلام کرد که هشت ورزشکار ایرانی به دلیل استفاده از داروهای ممنوعه محروم شده اند شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که نامی از وزنه برداران در آن به چشم بخورد اما جالب اینجاست که از بین این جمع هشت نفره،سه نفر وزنه بردار بوده اند.رضا پرستار به دلیل مصرف ماده ممنوعه "فروزماید" و محرومیت به مدت چهار سال ( از 26 دی 96 تا 25 دی 1400). سید فرید فلاح شمسی به دلیل مصرف ماده ممنوعه" متاندینون" و محرومیت به مدت چهارسال( از  27 دی 96  تا 26 دی ماه 1400) و عباس زندی به دلیل مصرف ماده ممنوعه "متیل هگزان آمین" و محرومیت به مدت شش ماه (از  27 دی 96 تا 26  تیرماه 97 ).دیگر حرفی باقی نمی ماند.فقط شخصا  2 درخواست از آقای علی مرادی دارم.یکی اینکه بی خیال رایزنی با رییس فدراسیون جهانی برای ثابت ماندن سهمیه های ایران در المپیک شوید و دوم اینکه دیگر ادعا نکنید که پرچمدار مبارزه با دوپینگ در دنیای ورزش هستید.این مسکن ها دیگر جواب نمی دهد آقای رییس!
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «دیگر مُسکن جواب نمی‌دهد آقای علی مرادی!»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..