اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
ثبت ٩٦٧ هزار دامنه اینترنتی به نام ایران

بر اساس آمارهای منتشرشده از ثبت پسوندها و دامنه‌های اینترنتی در ایران، بیش از ٩٦٧ هزار دامنه اینترنتی در کشور ثبت شده است.

بررسی‌ بر اساس آمارهای مرکز ثبت پسوندها و دامنه‌های اینترنتی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، نشان می‌دهد که تا پایان سال ٩٦ بیش از ٩٦٧ هزار و ٩٨٩ دامنه اینترنتی متعلق به ایران از سوی کاربران به ثبت رسیده است.

این آمار در مقایسه با پایان سال ۹۵ از ثبت نزدیک به ١٠٠ هزار پسوند جدید اینترنتی در یک سال حکایت دارد؛ چراکه در پایان سال ۹۵ بالغ بر ۸۷۱ هزار دامنه اینترنتی در کشور به ثبت رسیده بود.

برمبنای این آمار، پسوند «ir» همچنان در صدر دامنه‌های ثبت‌شده فعال اینترنتی با هویت ایرانی قرار دارد و پسوند «net.ir» کمترین میزان ثبت دامنه را به خود اختصاص داده است.

آخرین وضعیت ثبت دامنه‌های اینترنتی نشان می‌دهد که هم‌اکنون تعداد ٩٥٩ هزار و ٢٨٩ دامنه با پسوند ir در کشور فعال هستند که بیشترین تعداد دامنه اینترنتی را شامل می‌شود؛ همچنین شمار دامنه‌های ثبت‌شده «co.ir» بالغ بر ۴۰٣۵ مورد، شمار دامنه‌های ثبت‌شده با پسوند فارسی «ایران» ۱۹۰۷ مورد و شمار دامنه‌های ثبت‎‌شده  فعال با پسوند «ac.ir» حدود ١٤٠٦ مورد است.

این درحالی است که تعداد دامنه‌های اینترنتی فعال حاکمیتی و دستگاه‌های اجرایی با پسوند gov.ir بالغ بر ٢٥٥ مورد است.

در همین حال تعداد دامنه‌های فعال به ثبت‌رسیده با پسوند «sch.ir» حدود ٢٩٣، با پسوند org.ir بالغ بر ٣٠٩ و id.ir بالغ بر ٤٦٠ مورد برآورد می‌شود. تاکنون ٣٥ دامنه نیز با پسوند «net.ir» به ثبت رسیده است و در مجموع ٩٦٧ هزار و ٩٨٩ دامنه در پایگاه ثبت دامنه‌های اینترنتی در ایران ثبت شده‌ و فعال است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ثبت ٩٦٧ هزار دامنه اینترنتی به نام ایران»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..