اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
قیمت دلار در بودجه 97 چقدر شد؟

ارقام متفاوتی در رابطه با نرخ دلار بسته شده در بودجه سال 97 از طرف کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مطرح می شود، برخی اعضای کمیسیون تاکید دارند که نرخ دلار 3500 و تعدادی نیز نرخ آنرا 4 هزار تومان در بودجه سنواتی کل کشور ذکر کردند.

به گزارش شمانیوز: متغیرهای کلان از جمله نرخ ارز به عنوان مبنای محاسبه یکی از بخش‌های اصلی درآمدی دولت محسوب می شود ونرخ دلار برای تبدیل درآمدهای ارزی به ریال از اهمیت بالایی برخوردار است تا بخش عمده‌ای از درآمدهای دولت تعیین وضعیت ‌شود، البته تعیین نرخ دلار در بودجه با داشتن ابعاد روانی وتحریک بازار، خارج از آنچه در بودجه سنواتی مشخص می شود می تواند بر بازار اقتصادی کشور نیز تاثیر مستقیمی بگذارد.

در حالی که نرخی که در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور برای دلار تعیین شده ، ۳۵۰۰ تومان است اما یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به روند صعودی نرخ ارز در کشور تاکید کرد که طبق مصوبه تلفیق قیمت ارز برای سال ۹۷ بین ۴هزار تا ۴۱۰۰ تومان تعیین شده است اما این سخن محمد حسینی نماینده تفرش، با واکنش دیگر نمایندگان مجلس واعضای کمیسیون تلفیق مواجه شد بطوریکه سید حسن حسینی شاهرودی عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی تاکید کرد تا آنجایی که در کمیسیون تلفیق تصمیم گیری شده نرخ دلار در این کمیسیون 3500 تومان دیده شده و بر این مبنا بودجه سنواتی سال آینده مورد بررسی قرار گرفته است.

محمد مهدی مفتح نماینده تویسرکان نیز با تاکید بر اینکه به دلیل اقدامات روانی که دلار در ذهن مردم می گذارد دلار در بودجه سال 97، 3500 دیده شده است یادآور شد که دولت باید دلار را به قیمت روز بفروشد ولی ما به تفاوت رقم مشخص شده را در حسابی مشخص ذخیره کند.

هادی قوامی دیگر عضو تلفیق بودجه نیز به اشاره به اینکه نرخ دلار 4 هزار تومان در کمیسیون تلفیق مشخص شده تاکید کرد که دولت در بودجه سال آینده دو نرخ 3500و یک نرخ 3 هزارو 850 تومان آورده است.

وی باتاکید بر آثار روانی افزایش نرخ دلار در بودجه و تاثیر آن بر بازار یاد اور شد که دولت خودش دو نرخ آورده است.

سید مهدی فرشادان دیگر عضو کمیسیون تلفیق نیز با بیان اینکه نرخ دلار در بودجه سال آینده 3500 تومان تعیین شده خاطر نشان کرد که این رقم نظر کمیسیون تلفیق ودولت است .

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز عدد 3500 تومان برای دلار را یک عدد قطعی ندانست و یادآور شد که در بودجه این عدد فرضی بوده و نمی تواند قطعی باشد.

وی افزود:البته رقم فعلی در بودجه 3500 تومان است ولی قیمت دلار را بحث فروش نفت نیز تعیین می کند.

 جام جم آنلاین
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «قیمت دلار در بودجه 97 چقدر شد؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..