اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
افزایش قدرت تحلیل با گزارش تفسیری مدیریت در بازار بورس

در پی جایگزین شدن گزارش‌های تفسیری مدیریتی به جای پیش‌بینی درآمد هر سهم، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران تحلیل را مبنای معاملات خود قرار می دهند.

به گزارش شما نیوز؛ حذف الزام پیش بینی سود توسط ناشران و ارائه گزارش تفسیری مدیریت به جای آن، وضعیتی که در بورس های پیشرفته دنیا دیده شده و  اکنون در بورس ایران در حال اجرایی شدن است. خبرنگار بورس شما نیوز ابعاد گزارش تفسیری مدیریت را از دیدگاه مدیر مالی یک شرکت بورسی بررسی کرده است.
اسماعیل اویسی مدیر مالی شرکت ریل پرداز سیر در مورد  جایگزینی گزارش تفسیری مدیریت با پیش بینی عملکرد سال مالی شرکت ها و حذف EPS گفت: در تمام دنیا سهامداری که می¬خواهد در بورس سرمایه¬گذاری کند با دید یکساله یا کوتاه مدت سرمایه گذاری نمی کند بلکه سهامدار بلند مدت است و همواره افق سه ساله و پنج ساله شرکت ها را می بینند .
وی گفت: افرادی که به عنوان سبد گردان در بازار سرمایه  حضور دارند بازه زمانی طولانی مدت برای سرمایه گذاران در نظر میگیرند. از حسن های دید بلند مدت این است که سهامداران از سود سالیانه شرکت ها و افزایش قیمت سهام استفاده می کنند.
وی با اشاره به اینکه در کشور ما تمرکز بر روی سرمایه گذاری کوتاه مدت است گفت:  اکثر سرمایه گذاران دوست دارند درمدت کوتاه بازدهی بالایی داشتند باشند و به همین دلیل بیشتر به  پیش بینی درآمد هر سهم (EPS)نگاه می کنند.
اویسی افزود: اکنون که باید قوانین بین المللی و IRFS را رعایت کنیم این الزام باید صورت پذیرد و بحث خوب یا بد بودن این طرح مطرح نیست، به نظر من سازمان بورس اوراق بهادار تهران اصول آن را بدرستی انجام داده است.  متاسفانه دوستانی هستند که فقط به EPS شرکت ها نگاه می کنند و شرکت هایی نیز با EPS سهامدار خود را  برای کوتاه مدت راضی نگه می دارند .
این مدیر مالی شرکت در مورد ناراضی بودن سهامدارن از گزارش تفسیری مدیریت گفت: گزارشات تفسیری، گزارشات آتی شرکت ها می باشد. براساس مشخصاتی که در حال حاضر شرکت دارد و بر اساس قوانین و مقراتی که در کشور  وجود دارد تهیه و تنظیم می شود و همواره این قوانین در حال تغییر می باشد  درنتیجه پیش بینی که من برای سال آینده در نظر میگیرم ممکن است اتفاق نیافتد و همین امر موجب نارضایتی سهامدار می شود.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «افزایش قدرت تحلیل با گزارش تفسیری مدیریت در بازار بورس»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..