اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
بررسی وضعیت پیام‌ رسان های بومی و ساماندهی فیلترشکن‌ ها در مجلس

رئیس کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که دولت از پیام‌رسان‌های بومی و شبکه‌های اجتماعی داخلی حمایت می‌کند و درصدد ساماندهی فیلترشکن‌ها است.

به گفته‌ی رمضانعلی سبحانی‌فر، کمیته ارتباطات مجلس به‌صورت مرتب، پیگیر وضعیت پیام‌رسان‌های بومی و خدمات و سرویس‌هایی است که این شبکه‌های اجتماعی باید ارائه دهند و تمامی تلاش دولت، مجلس و اپراتورها این است که این سرویس‌دهندگان بومی در کشور تقویت شوند.

وی با بیان اینکه نباید توقع داشت که در شروع کار این شبکه‌های پیام‌رسان در حد پیام‌رسان‌های خارجی سرویس‌دهی داشته باشند، اضافه کرد:

ظرفیت این شبکه‌ها هنوز به حد لازم نرسیده و ما به این امر واقف هستیم که این شبکه‌های بومی جوابگوی ۵ میلیون کاربر نیستند و نیاز به توسعه دارند.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تسهیلاتی که دولت برای حمایت از این کسب و کارها در نظر گرفته است و نیز لزوم همکاری اپراتورها در تقویت این شبکه‌ها، تأکید کرد که برمبنای بررسی‌های صورت‌گرفته و گزارشی که وزارت ارتباطات درمورد وضعیت شبکه‌های پیام‌رسان بومی ارائه داده است، حمایت مالی از این کسب و کارها از محل وام وجوه اداره‌شده‌ی وزارت ارتباطات صورت می‌گیرد.

 وی گفت: «در این زمینه از وزارت ارتباطات گزارشی خواستیم و این وزارتخانه گزارش خود مبنی بر نحوه حمایت از شبکه‌های پیام‌رسان بومی و زمینه‌سازی برای ایجاد فضای رقابتی را ارائه داده است.»

سبحانی فر با اشاره به نمونه‌های موفق کسب وکار نوپا در کشور که چندین میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده‌اند، افزود:

پیام‌رسان‌های بومی نیز به دلیل داشتن دانش فنی می‌توانند به این شرایط برسند؛ اما نیازمند جذب سرمایه هستند و باید مدیریت و برنامه‌ریزی داشته باشند که در نهایت شاهد افزایش ظرفیت آن‌ها و جذب کاربر باشیم.

وی با تأکید براینکه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور رو به رشد و توسعه است، گفت:

اشتغال در این بخش به‌سرعت در حال پیشروی است و شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند با افزایش ظرفیت‌ها، در این زمینه مؤثر باشند.

رئیس کمیته ارتباطات مجلس درباره نامه ۱۷۰ نماینده مجلس درخصوص حمایت از پیام‌رسان‌های بومی و لزوم ساماندهی استفاده از فیلترشکن‌ها، گفت:

از این نامه اطلاعی ندارم و موضوع آن را در خبرها دیده‌ام. اما به هر ترتیب استفاده از نرم‌افزارهای فیلترشکن در کشور نیازمند ساماندهی است.

وی با بیان اینکه مسدود کردن مقطعی برخی شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، سبب روی آوردن کاربران به سمت فیلترشکن‌ها شد، افزود:

این موضوع سبب شد که محتوای غیر اخلاقی و غیر مجاز در دسترس عموم قرار گیرد و این اصلا درست نیست. ما معتقدیم که با فیلتر کردن تلگرام، مشکل حل نمی‌شود و باید کار اساسی برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها انجام داد.

سبحانی فر بر لزوم ساماندهی این فضا و استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی خارجی تأکید کرد  و گفت برخی کانال‌ها در این شبکه‌های اجتماعی اقدام به تشویش اذهان عمومی، انتشار مطالب بی پایه و اساس و بدون استناد به منابع موثق می‌کنند که باید از سوی پلیس فتا پیگیری شود.

به گفته‌ی عضو کمیسیون صنایع مجلس، استفاده از ظرفیت‌ شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی، ساماندهی و نهادینه‌سازی از سوی دولت است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بررسی وضعیت پیام‌ رسان های بومی و ساماندهی فیلترشکن‌ ها در مجلس»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..