اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
هر آنچه باید در مورد Gram و بلاک چین TON تلگرام بدانیم

اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که تلگرام درصدد جذب سرمایه ۱.۲ میلیارد دلاری از طریق عرضه‌ی پول دیجیتال خود با نام Gram مبتنی بر شبکه‌ی بلاک چین با نام TON است.

وب‌سایت تک‌کرانچ با انتشار مقاله‌ای به بررسی جزئیات پول رمزنگاری شده‌ی موسوم به Gram و پلتفرم بلاک‌چین TON پرداخته است که این روزها اخبار متعددی در رابطه با آن می‌شنویم. چندی پیش خبری در این رابطه منتشر شد که بلافاصله صحت آن توسط پاول دوروف زیر سؤال رفت. دوروف در واکنش به انتشار ویدیویی در رابطه با وجود پولی رمزنگاری شده با اسم گرَم، به این نکته اشاره کرد که هر اتفاقی در رابطه با تلگرام از طریق وب‌سایت رسمی این کمپانی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط تک‌کرانچ، شبکه‌ی مبتنی بر بلاک‌چین این پیام‌رسان، Telegram Open Network نام دارد که به اختصار TON خوانده می‌شود. تک‌کرانچ مقاله‌ی خود را مبتنی بر اسنادی تنظیم کرده که به دست این رسانه رسیده است.

اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که تلگرام درصدد استفاده از پلتفرمی نظیر اتریوم نیست که بستری آماده برای ایجاد یک پول رمزنگاری شده و همچنین تولید قراردادهای هوشمند دارد. در واقع تلگرام از شبکه‌ی اتریوم برای فروش سرویس و درآمدزایی استفاده نکرده و در پی آن است تا پلتفرمی اختصاصی برای شبکه‌ی خود پیاده‌سازی کند. پلتفرم جدید تلگرام را که TON نام دارد، سرویسی مشابه نظیر اتریوم است که می‌توان سرویس‌های توزیع‌شده را مبتنی بر آن تولید کرد و مورد استفاده قرار داد.

تلگرام در پی جذب سرمایه ۱.۲ میلیارد دلاری از طریق ICO‌ است

به نظر می‌رسد عرضه‌ی اولیه‌ی سکه‌ی تلگرام در صورتی که همه چیز بر اساس برنامه‌ی تبیین‌شده پیش برود، یک رکوردشکنی خواهد بود. اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که تلگرام درصدد جذب سرمایه‌ای ۱.۲ میلیارد دلاری از طریق عرضه‌ی اولیه‌ی سکه‌ (ICO) است. البته تلگرام ۶۰۰ میلیون دلار ابتدایی فروش خود را در اختیار سرمایه‌گذاران بزرگ و افرادی خواهد گذاشت که به حلقه‌ی مدیریتی این پیام‌رسان نزدیک هستند. اولین مرحله از عرضه‌ی اولیه‌ی سکه‌ی تلگرام در فاصله‌ی ژانویه و فوریه سال جاری میلادی از طریق دعوتنامه برای افراد منتخب انجام خواهد شد.

شبکه بلاک چین تلگرام با نام TON

پس از انجام عرضه‌ی اولیه به‌صورت خصوصی، تلگرام در نظر دارد دور دوم یا عمومی عرضه‌ی پول رمزنگاری شده‌ی خود را در ماه مارس انجام دهد. با عرضه‌ی ۶۰۰ میلیون دلار سکه در دور دوم، مجموع ارزش عرضه‌ی اولیه‌ی سکه‌ی تلگرام به بیش از ۱.۲ میلیارد دلار خواهد رسید. بالاترین مبلغ جذب‌شده از طریق ICO در ماه سپتامبر و توسط Filecoin انجام شد که طی آن، این کمپانی توانست سرمایه‌ای ۲۵۷ میلیون دلاری جذب کند.

ورای عرضه‌ی اولیه‌ی سکه، این پروسه با توجه به اهمیتی که پیام‌رسان تلگرام دارد، بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا تلگرام در مقایسه با سایر فرایند‌های جذب سرمایه از طریق ICO‌ که توسط انواع استارتاپ‌ها انجام شده، جذاب‌تر است. بر اساس آخرین آمار ارائه‌شده، تلگرام در آستانه‌ی عبور از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه در سال جاری میلادی است.

آمار ارائه‌شده توسط تلگرام به شرح زیر است:

در اکتبر سال ۲۰۱۷، تلگرام مرز ۱۷۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه را پشت سر گذاشت؛ به‌طوری‌که انتظار می‌رود تعداد پیام‌های ردوبدل‌شده‌ی ماهانه طی سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی از مرز ۲۰۰ میلیارد عبور کند.

جاه‌طلبی لازم برای توسعه‌ی پلتفرمی توزیع‌یافته

تلگرام به‌عنوان یک سرویس و اپلیکیشن پیام‌رسان شناخته می‌شود. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط تلگرام، این نوع  سرویس‌ در بیش از ۶۰ درصد سرویس‌هایی که از طریق ایکو به جذب سرمایه پرداخته‌اند، قابل مشاهده است. تلگرام البته اعلام کرده که تنها هدف این کمپانی از جذب سرمایه به روش ایکو، به دست آوردن سرمایه و پول نیست.

تلگرام در پی آن است تا با راه‌اندازی ارز دیجیتال و همچنین پلتفرم آنلاین خود پایه‌های اینترنت توزیع‌شده را بنیان بگذارد و از این طریق پلتفرمی قدرتمند ایجاد کند که میزبانی برای اپلیکیشن‌های توزیع‌یافته در کنار قراردادهای هوشمند و همچنین وب‌سایت‌ها و انواع سرویس‌هایی است که نمی‌توان آن‌ها را به روش‌های مرسوم محدود کرد.

پلتفرم تلگرام از چهار ماژول اساسی تشکیل شده است:

یک حافظه‌ی توزیع‌شده شبیه به فضای ذخیره‌سازی که برای دراپ‌کوین و فایل‌کوین توسعه یافته است. یک سرویس شبیه به TOR برای افزایش امنیت برقراری ارتباط با شبکه‌ی بلاک‌چین سرویس‌های توزیع‌شده به همراه اپلیکیشن‌های مربوط در کنار قراردادهای هوشمند و ایجاد تجربه‌ی وب‌گردی در اینترنت توزیع‌شده پرداخت‌ها برای مبالغ بسیار کوچک در کنار امکان انجام ارسال پول به‌صورت مستقیم یا Peer-to-Peer

قرار گرفتن ماژول‌های اشاره‌شده در کنار هم باعث ایجاد یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین می‌شود که امکان توسعه‌ی سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک‌چین را برای تلگرام فراهم خواهد آورد. این پلتفرم می‌تواند تلگرام را از یک اپلیکیشن پیام‌رسان صرف تبدیل به پلتفرم توزیع محتوای توزیع‌شده‌ کند. با استفاده از این پلتفرم توزیع‌یافته، کاربران می‌توانند در ازای پرداخت مبلغ بسیار اندکی که از طریق میکروپرداخت‌ انجام می‌شود، محتوای مورد نظر خود را خریداری و مطالعه کنند. امکان تبدیل شدن پلتفرم تلگرام به یک هاب پرداخت جامع نیز وجود دارد.

مجموعه مقالات بیت‌کوین

شبکه‌ی TON را باید به‌عنوان پشتوانه‌ی این سرویس در نظر گرفت؛ البته سایر سرویس‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند به این شبکه‌ بپیوندند.

تلگرام نقش سرویس مبتنی بر شبکه‌ی TON خود را شبیه به عملکرد گوگل پلی استور و اپل استور برای اپلیکیشن‌هایی می‌خواند که از ساختار توزیع‌یافته برخوردار نیستند. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط تک‌کرانچ، جزئیات پلتفرم TON تلگرام در قالب سندی ۱۳۲ صفحه‌ای به‌صورت کامل تشریح شده است. اطلاعات ارائه‌شده در رابطه با ویژگی‌های پلتفرم تلگرام در بعضی موارد تاکنون در سایر پلتفرم‌ها پیاده نشده و به زمانی برای پیاده‌سازی و اجرا نیازمند است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ویژگی‌های مورد اشاره از سایر پروژه‌هایی که در دست توسعه هستند، الهام گرفته شده است.

تلگرام بیش از یک بلاک چین دارد

اطلاعات برگرفته از اسناد متعلق به تلگرام نشان از این دارد که شبکه‌ی TON بیش از یک بلاک‌چین خواهد داشت. این شبکه برخلاف سایر شبکه‌های بلاک‌چین موجود شامل یک بلاک‌چین اصلی خواهد بود و علاوه بر آن، ۲ به توان ۹۶ بلاک‌چین نیز همراه آن خواهند شد. تغییرات ایجادشده در ساختار پلتفرم TON توسعه‌یافته توسط تلگرام این ظرفیت را ایجاد می‌کند تا بتوان بیش از یک میلیون تراکنشدر ثانیه انجام داد. شبکه‌ی TON قادر است اطلاعاتی نظیر شماره‌های کاربری، پرداخت‌ها و همچنین قراردادهای هوشمند را ذخیره کند.

جزئیات عرضه‌ی اولیه سکه‌ی گرم تلگرام

تلگرام در پی عرضه‌ی ۵ میلیارد سکه دیجیتال است

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، تلگرام در نظر دارد تنها ۴۴ درصد از سکه‌های اولیه‌ی خود را برای عرضه و معامله توسط کاربران عرضه کند و بیش از ۵ میلیارد سکه دیجیتال رمزنگاری شده‌ی گرم را تولید و وارد شبکه‌ی خود کند. علامت این سکه‌ی دیجیتال یک الماس آبی‌رنگ خواهد بود. بنا بر جزئیات اعلام‌شده در مستندات تلگرام، این کمپانی در نظر دارد ۱۰ درصد از سکه‌ها را برای توسعه‌ی هر چه بیشتر پلتفرم، از جمله ایجاد انگیزه برای تیم توسعه در نظر بگیرد. همچنین ۴ درصد از این سکه‌ها به‌عنوان پاداش برای تیم توسعه کنار گذاشته می‌شود. تنها ۴۴ درصد از سکه‌های مورد نظر، عرضه خواهد شد و قابل معامله خواهد بود. ۴۲ درصد از مجموع ۵ میلیارد سکه‌ی گرم تلگرام نیز در مرحله‌ی اول عرضه حفظ خواهند شد تا این کمپانی بتواند در آینده تعادلی در بازار سکه‌های خود ایجاد کند.

آمار ICO سکه‌های دیجیتال

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر میزان ICO به‌عنوان یک ترند به‌منظور جذب سرمایه مورد استفاده قرار گرفته است، بسیاری از عرضه‌کنندگان در تلاشند تا با ارائه‌ی تخفیف‌ بالا، سرمایه‌گذاران بزرگ را برای خرید‌های بزرگ تشویق کنند. در مورد گرم، تلگرام اعلام کرده که حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری بزرگ ۲۰ میلیون دلار است که در این حالت، خریداران تخفیف ۵۰ درصدی دریافت خواهند کرد. در مستندات فاش‎شده حتی به این نکته اشاره شده است که احتمال افزایش تخفیف تا ۷۰ درصد نیز وجود دارد؛ اما جزئیات قیمت نهایی ارائه نشده است.

با توجه به اینکه قیمت نهایی فروش هر سکه‌ی گرم ۰.۹۷ دلار در نظر گرفته شده است، می‌توان انتظار داشت که هر یک از سکه‌ها توسط سرمایه‌گذاران بزرگ تا قیمت ۰.۳۱ دلار خریداری خواهند شد. تلگرام تخفیف زیادی برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند؛ از این‌رو دوره‌ای برای توقف معامله و فروش در نظر گرفته است. هنوز جزئیات مربوط به طول دوره‌ی توقف فروش ارائه نشده؛ ولی برآورد اولیه نشان از این دارد که این دوره به تناسب میزان تخفیف ارائه‌شده، از ۱۸ ماه آغاز خواهد شد؛ یعنی خریداران بزرگ بسته به تخفیف دریافت‎شده حداقل تا ۱۸ ماه قادر نخواهند بود سکه‌های خریداری‌شده را به فروش برسانند.

اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که تلگرام برای عرضه‌ی سکه‌های خود در دسامبر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی کرده است و انتظار دارد در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ برای عموم و مخصوصا سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود تا از این طریق شاهد معامله سکه‌های دیجیتال باشیم.

نقشه راه

تلگرام هنوز راه درازی تا پیاده‌سازی پلتفرم TON و همچنین عرضه‌ی سکه‌ی دیجیتال دارد. در مستندات متعلق به تلگرام می‌توان نقشه‌ی راه این سرویس برای عرضه‌ی پلتفرم TON را در کنار زمان آغاز معامله با سکه‌های گرم در شبکه‌ی تلگرام مشاهده کرد.

فصل اول ۲۰۱۸: راه‌اندازی شناسه‌های کاربری امن فصل دوم ۲۰۱۸: آغاز به کار آزمایشی نسخه‌ی اولیه‌ی پلتفرم TON فصل سوم ۲۰۱۸: آزمایش و تست فاکتورهای امنیتی پلتفرم TON فصل چهارم ۲۰۱۸: پیاده‌سازی نسخه‌ی پایدارتر TON فصل چهارم ۲۰۱۸: راه‌اندازی کیف پول الکترونیک تلگرام فصل اول ۲۰۱۹: راه‌اندازی زنجیره‌ی اقتصاد مبتنی بر پلتفرم TON در داخل تلگرام فصل دوم ۲۰۱۹: راه‌اندازی راهکارهای حافظه و سرویس‌های مبتنی بر TON

تلگرام در نظر دارد سال ۲۰۲۱ نام پلتفرم خود را از TON به ON تغییر دهد. با نگاهی به برنامه‌های آینده‌ی تلگرام برای پلتفرم خود، می‌توان به‌جرئت گفت که این کمپانی و سرویس پیام‌رسان در پی درآمدزایی نیست و در نظر داردپلتفرمی بسیار گسترده و گویا ایجاد کند که نتیجه‌ی آن رقابت با پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین نظیر اتریوم است. در واقع تلگرام در نظر دارد به‌جای تمرکز روی درآمدزایی از طریق عرضه‌ی اولیه‌ی سکه دیجیتال خود، پلتفرمی بسیار کامل ایجاد کند که راه را برای توسعه‌ی ارزهای دیجیتال جدید، سرویس‌های جدید نظیر تلگرام و سایر سرویس‌ها در چرخه‌ی اقتصادی TON ممکن می‌کند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «هر آنچه باید در مورد Gram و بلاک چین TON تلگرام بدانیم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..

 • هانیه توسلی و نگار جواهریان در «گرگ بازی»

  ۷۸۴۵۶۶ ۱۱۸۰  بازدید جدیدترین ساخته عباس نظام‌دوست به زودی اکران عمومی می‌شود، در این فیلم بازیگران زیادی مقابل دوربین رفته‌اند و به...

 • آیا فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در قم غیرقانونی است

  به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ معاون حمل‌‌ونقل‌ و ترافیک شهرداری قم اخیراً در مصاحبه‌ای با تسنیم اعلام کرد که « فعالیت اسنپ در قم...

 • مضطربید؟

  سلامت نیوز :یک روانپزشک گفت: فرد مضطربی که هر اتفاقی او را نگران می‌کند واکنش های شدید جسمی (مثل تپش قلب، تعریق، لرزش) و علائم روان‌شناختی (حواس...

 • به سلامتی مرگ

  سلامت نیوز : مسمومیت‌های مرگبار الکلی از اوایل مهرماه بود که در رسانه‌های خبری جاخوش کرد. هر روز بر تعداد مسمومان الکلی در کشور افزوده شد؛...

 • ازدواج، بدون تشریفات

  سلامت نیوز : پريسا بعد از كلنجارها و بحث‌هاي فراوان مرداد ٩٧ راهي خانه بخت شد؛ آن هم در اوج بي‌خبري اطرافيان، بي‌جشن و مراسم. آنها دوسال نامزد...

 • پشت پرده پیام‌های تبلیغاتی

  سلامت نیوز :نایب‌رئیس انجمن اورولوژی در گفت‌وگو با «شهروند»: بیشترین مشکل مردان، عروقی است و نمی‌توان این مشکل را با این داروها که تلفنی و...

 • تصاویر واقعی از گوشی هواوی میت 20 ایکس فاش شد

  به‌نظر می‌رسد هواوی در مراسم هفته‌ی آتی خود علاوه‌بر گوشی‌های هوشمند میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو از یک مدل دیگر مخصوص گیمینگ نیز رونمایی خواهد کرد....

 • دلایل اصلی پایین آمدن عزت نفس

  مطالعات نشان می‌دهد که عزت نفس پایین و تصویر ضعیف از خودمان باعث مشکلات زیادی برای‌مان می‌شود و می‌تواند همه‌چیز را تحت‌تأثیر قرار دهد. در ادامه،...

 • برپایی مسترکلاس هایده صفی‌یاری در اتریش

  هایده صفی یاری دو روز در جشنواره «لینز» اتریش مستر کلاس برگزار می‌کند. به گزارش ایسنا، در اولین دوره این جشنواره فرنوش صمدی، فیلمساز فیلم کوتاه...

 • خواب آشفته دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی/ لزوم ورود خیرین به عرصه خوابگاه سازی

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛  به نقل از  عصر اترک،  قطعا خانواده ها در شرایطی حاضرند اجازه تحصیل به فرزندشان دور از شهر را بدهند که از...