اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
مشکل کمبود نیروی هنرستانی را با برون‌سپاری رفع می‌کنیم/ صدور کد پرسنلی برای تمام حق التدریس‌ها

بیرانوند در برنامه تلویزیونی پرسشگر مطرح کرد؛

مشکل کمبود نیروی هنرستانی را با برون‌سپاری رفع می‌کنیم/ صدور کد پرسنلی برای تمام حق التدریس‌هابه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد بیرانوند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در برنامه تلویزیونی پرسشگر شبکه آموزش با موضوع تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس اظهار کرد: 925 هزار پرسنل فرهنگی برای تربیت بیش از 11 میلیون دانش آموز فعالیت می‌کنند و سال قبل 40هزار نفر در سن بازنشستگی قرار گرفتند که البته هشت هزار نفر باقی ماندند و استمرار خدمت داشتند.

وی با اشاره به اینکه سال آینده برای اولین بار دوره فنی سه ساله می‌شود و به حدود 70 هزار نیرو نیاز داریم، افزود: البته بخشی از فرهنگیان تمایل به ادامه همکاری دارند و مجرب هستند؛ خواهش می‌کنیم هرکدام  توانایی تدریس دارند بمانند و ادامه دهند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به ورودی و خروجی های نیروهای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: سال آینده 10 هزار خروجی از دانشگاه فرهنگیان داریم، همچنین حدود هشت هزار نفر از محل ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب و وارد مدارس می شوند.

وی بیان کرد: از 35 هزار نیروی حق‌التدریسی فعلی برای حدود 30 هزار نفر کد پرسنلی صادر شده و در کلاس‌ها هستند و چهار، پنج هزار نفر باقی مانده بودند که آنها هم تا ماه آینده صاحب کد پرسنلی خواهند شد و بنابراین می‌توان گفت که 35 هزار نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش در سال آینده از طریق حق‌التدریس تامین می‌شود.

کمبود حدود ۱۷هزار معلم برای هنرستان‌ها

بیرانوند افزود: با احتساب مجموع ورودی‌های سال آینده می‌توان گفت مشکلی برای اداره کلاس های عادی وجود ندارد و تنها در دوره فنی که هنرستان ها سه ساله می‌شوند به حدود 16 تا 17 هزار نیرو نیاز پیدا می‌کنیم.

وی گفت: 230رشته کاردانش و 40 رشته فنی و حرفه‌ای داریم، در حالی که دانشگاه های فرهنگیان و رجایی برای 9 تا 10 رشته دانشجو معلم تربیت می‌کنند، بنابراین راهی به جز برون سپاری برای تامین نیروی انسانی در این شاخه نداریم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی از جوانان ما بر اساس نیاز آموزش و پرورش سال‌هایی را خدمت کرده اند و مجلس در سال 94 و 95 مصوبه‌ای داد که دولت را مکلف کرد آنها را به صورت حق‌التدریس جذب کند، گفت: روزگاری سازمان امور استخدامی مقاومت می کرد که چرا باید این افراد استخدام شوند.

تاکید بر استخدام ۳۵هزار نیروی حق التدریس

بیرانوند خطاب به سازمان استخدامی کشور اظهار کرد: تکلیف آموزش و چرخ مملکت که باید بخوبی بچرخد در دست همین 35 هزار نیروی حق التدریسی هم است، طرح تعیین تکلیف این نیروها را بنده و چند نفر دیگر از همکاران نوشتیم و دغدغه داشتیم که اکنون فرزندمان که معلم حق التدریس دارد به فردای شغلی اش اطمینان ندارد و حقوق به اندازه کافی دریافت نمی‌کند و ما باید این 35 هزار نفر را با این نگاه که امروز آموزش فرزندان ما در دست آنهاست استخدام کنیم.

وی با تاکید دوباره بر اینکه این 35 هزار نفر باید حتما استخدام شوند، اظهار کرد: در طرح اولیه آزمون لحاظ نشده بود که در کمیسیون رای نیاورد و اعضا روی برگزاری آزمون تاکید کردند؛ آموزش و پرروش اعلام کرده بود سازمان امور استخدامی به اندازه کافی ردیف استخدامی برای یک سال صادر نمی‌کند بنابراین نیروهای حق التدریسی باید در چند سال و به صورت پلکانی جذب شوند.

نورچشمی‌ها در آزمون جذب نمی‌شوند

بیرانوند افزود: مبنای ما این است که طی آزمون ریزش جذب نداشته باشیم؛ مگر برای گروهی که سنشان بالاست و خواستیم سناوت تدریسشان در سابقه کارشان لحاظ شود؛ همچنین قرار شد اگر استخدامی صورت می‌گیرد تحت نظر کمیته‌ای متشکل از نمایندگان چند نفر دیگر باشد تا برخی نور چشمی ها جذب نشوند.

وی عنوان کرد: همچنین طبق مصوبه پذیرفته شدگان تحت دوره های آموزشی قرار می‌گیرند. از همکاران سازمان استخدامی می‌خواهیم ما را ناچار نکنند در بحران تصمیم بگیریم و باور کنند که تامین نیرو، نیاز آموزش و پرورش است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز طرح مذکور در صحن علنی مطرح نشده است، یادآور شد: حق‌التدریسی‌ها دغدغه نداشته باشند، زیرا قرار است برای جاماندگان هم کد پرسنلی صادر شود؛ چه آزمون باشد و چه نباشد نگران نباشند.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «مشکل کمبود نیروی هنرستانی را با برون‌سپاری رفع می‌کنیم/ صدور کد پرسنلی برای تمام حق التدریس‌ها»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..