اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آنها بر عواطف و احساسات ما

روانشناسی رنگ ها روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ ها

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که رنگ های استفاده شده در محیطی باعث برانگیخته شدن خشم ،اضطراب ،آرامش و یا هر نوعی از هیجانات شما بشود؟رنگ ها تاثیرات روانی زیادی در احساسات و عواطف فرد میگذارند.  شما میتوانید با اطلاع از تاثیر هر یک از رنگ ها آرامش روانی بیشتری برای خود فراهم آورید  چراکه رنگ ها همواره در ارتباط با احساسات فرد هستند.

در رابطه با اثرات روانی رنگ ها آن ها را به دو دسته تقسیم می کنیم: رنگ های گرم و رنگ های سرد. رنگ های گرم مثل قرمز، زرد و نارنجی باعث ایجاد احساساتی چون آسایش و خصومت و عصبانیت می شود. رنگ های سرد مثل سبز، آبی و بنفش احساس آرامش و به همان اندازه احساس غم و ناراحتی ایجاد می کند.

روانشناسی رنگ های سرد
اگر می خواهید خلاقیت داشته باشید و به سیناپس های مغزی کمک کرده باشید از رنگ بنفش استفاده کنید. بنفش با ترکیب آبی و بنفش بین احساس آرامش و انگیزش که مشوق خلاقیت هستند تعادل ایجاد می کند. بنفش روشن در محیط آرامش ایجاد می کند و تنش را از بین می برد. استفاده از این رنگ در فضای خانه و دفتر کار عالی است.

اگر به دنبال یک محیط آرام هستید از رنگ های سبز یا آبی استفاده کنید. این رنگ های سرد آرام بخش هستند. از نظر علمی ثابت شده است که چشم ها مستقیما روی رنگ سبز با شبکیه متمرکز می شود و این باعث می شود به ماهیچه های چشم کمتر فشار بیاید.

از رنگ آبی در اتاق های پر رفت و آمد و اتاق هایی که ساعات زیادی را در آن می گذرانید استفاده کنید. رنگ آرام بخش آبی سرعت تنفس و فشار خون را کاهش می دهد. اتاق خواب بهترین مکان برای استفاده از این رنگ آرام بخش است.

روانشناسی رنگ های گرم
اگر می خواهید فضایی پر شور و هیجان ایجاد کنید یا اشتهای میهمان ها را بالا ببرید از رنگ های زرد و نارنجی استفاده کنید. این رنگ ها با غذا در ارتباط هستند و باعث می شوند شکم تان به غرغر بیفتد. به همین دلیل رستوران ها بیشتر از این رنگ ها استفاده می کنند.

در استفاده از این رنگ ها باید بسیار مراقب باشید زیرا رنگ های زرد و نارنجی نور زیادی را منعکس می کنند و چشم را تحریک می کنند. در نتیجه منجر به ناراحتی چشم ها می شوند. اگر رژیم دارید و کالری غذاها را محاسبه می کنید شاید دلتان نخواهد که از این رنگ ها در آشپزخانه خود به کار ببرید.

روانشناسی رنگ در تبلیغ و بازاریابی
روانشناسی رنگ ها در تبلیغ و بازاریابی تاثیر زیادی دارد. بیشتر کمپانی ها تحقیقات زیادی در این زمینه انجام می دهند تا از آن ها استفاده درستی در تبلیغات و بازاریابی استفاده کنند. آن ها از رنگ ها برای ایجاد حس گرسنگی، حس اعتماد، آرامش یا انرژی و خیلی چیزهای دیگر استفاده می کنند.

روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ ها

تاثیرات رنگ ها
تمام رنگ های اصلی مفهوم و تاثیرات متفاوتی دارند که در این جا به چند نمونه از تاثیرات رنگ ها اشاره شده است.

سفید:
پاکی
معصومیت
تمیزی
عزاداری (در بعضی از فرهنگ ها)

سیاه:
اعتبار
نیرو
قدرت
هوش و ذکاوت
لاغری
مرگ و عزا (در بعضی فرهنگ ها)

خاکستری:
بیطرف
بی انتها
اهل عمل

قرمز:
عشق
مهربانی
گرما
آرامش
انرژی
هیجان
قوت
زندگی
خون

نارنجی:
شاد
پر انرژی
هیجان
اشتیاق
گرما
ثروت
کمال
تغییر
انگیزش

زرد:
شادی
خنده
گرما
خوش بینی
گرسنگی
قوت
ناامیدی
عصبانیت
جلب توجه

سبز:
طبیعت
پیشرفت
پول
سلامت
حسادت
آرامش
توازن
آرامش
باروری

آبی:
آرامش
سرما
دانش و معرفت
وفاداری
حقیقت
تمرکز
از بین برنده اشتها

بنفش:
ثروت
کمال
معرفت
کامیابی
معنوی
احترام
معما

قهوه ای:
قابل اعتماد
استوار
دوستی
ناراحتی
گرما
آرامش
امنیت
طبیعت
عزاداری (در بعضی فرهنگ ها)

صورتی:
عشق
مهربانی
آرامش
هیجان

انواع رفتارهای کودکان

روش های افزایش خلاقیت در کودکان

پدوفیلی ((میل جنسی به کودکان))چیست؟

آشنایی با انواع مکانیسم های دفاعی

مطالب متنوع دیگر طرز تهیه استانبولی پلو با لوبیا سبز (لوبیا پلو) + فیلم آموزشیطرز تهیه استانبولی پلو با لوبیا سبز (لوبیا پلو) + فیلم آموزشی اعتماد به نفس خود را با 4 درس جدید تقویت کنید!اعتماد به نفس خود را با ۴ درس جدید تقویت کنید! آشنایی با انواع مکانیسم های دفاعیآشنایی با انواع مکانیسم های دفاعی ازدواج مرد جوان با ۴ دختر برای رو کم کنی همسر اول سابق+عکسازدواج مرد جوان با ۴ دختر برای رو کم کنی همسر اول سابق+عکس آیا میدانید رفتار روزمره ی شما شخصیت شما را آشکار میکند؟آیا میدانید رفتار روزمره ی شما شخصیت شما را آشکار میکند؟ درمان ارزان و سریع افسردگی!درمان ارزان و سریع افسردگی! ویژگی های ارتباطی افرادویژگی های ارتباطی افراد قاتلان بازیکن باشگاه سایپا به دام افتادند..قاتلان بازیکن باشگاه سایپا به دام افتادند.. توهین نشریه یالثارات به هنرمندان با تیتر”دیوث کیست”+عکستوهین نشریه یالثارات به هنرمندان با تیتر”دیوث کیست”+عکس اختلال پارانویید یا شک و بدبینی و درمان پارانویاهااختلال پارانویید یا شک و بدبینی و درمان پارانویاهاپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آنها بر عواطف و احساسات ما»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده