اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
وجود فقر و محرومیت در بنادر کشور

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: مصمم هستیم که بر پروژه‌های جدید در حوزه دریایی تمرکز کرده و به استفاده حداکثری از این ذخیره دریایی بپردازیم.

به گزارش شمانیوز: و به نقل از روابط عمومی و امور بین ‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد‌ابراهیم انصاری‌لاری در نوزدهمین همایش صنایع دریایی کشور که با حضور فرمانده نیروی‌دریایی ارتش، رئیس سازمان صنایع دریایی، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، سفیر هلند در ایران، جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان صنایع دریایی در سالن خلیج‌فارس مرکز همایش‌های بین‌‌المللی کیش برگزار شد با اشاره به لزوم بهره‌‌برداری اقتصادی از ظرفیت‌های دریا گفت: کشور ما با وجود داشتن 5 هزار و 800 کیلومتر خط ساحلی در جنوب و شمال از یک غفلت تاریخی نسبت به دریا رنج می‌برد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: ما هنوز به معنای واقعی بر دریا مسلط نیستیم، این موضوع غیر از آشنایی و بهره ‌برداری موردی از دریاست. ما بر دریا اقتدار داریم و امنیت دریا به یمن اقتدار نیروهای نظامی ارتش و سپاه پاسداران برقرار است اما تسلط بر دریا به معنای بهره ‌برداری اصولی و علمی از همه داشته‌ها و نعمت‌های دریا با توجه به ملاحظات زیستی و حفظ محیط زیست دریایی است.

وی افزود: کشور ما با وجود 17 استان دریایی و ساحلی پیوند عمیقی با اقتصاد، فرهنگ و تمدن دریا ندارد. اگر اقتصاد مرتبط با صنایع نفت و گاز دریا را از این موضوع جدا کنیم سهم اقتصاد کشور از دریا بسیار کم است.

انصاری‌لاری گفت: از 10 شهر مهم کشور، هیچکدام کنار دریا نیستند و هر چه به دریا نزدیکتر می‌شویم رنگ نازیبای فقر و محرومیت شهرها و آبادی‌ها بیشتر می‌شود، در حالی که بنادر در همه دنیا پیشانی اصلی کشورها هستند و از رونق و توسعه بنادر هر کشور می‌توان وضعیت اقتصادی و توسعه آن کشور را ارزیابی کرد. در حالی‌که این موضوع در کشور ما متفاوت است و دیدن بنادر کشور ما باعث قضاوت نادرست درخصوص توسعه‌یافتگی ایران می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با بیان اینکه اهمیت یک جزیره از یک سو به وجود توده خاک سر برآورده از دل آب و از سویی دریایی است که آن توده خاک را احاطه کرده است، گفت: توجه اغراق‌آمیز به این توده خشکی ما را از دریا و ظرفیت‌های آن غافل می‌کند، این اتفاقی است که در جزیره کیش هم افتاده و باعث شده از سویی زمین پر ارزش جزیره زیر بار سرمایه ‌گذاری‌های بی‌هدف و ناتمام بماند و از سویی از این دریای وسیع و زیبا استفاده نکنیم. این غفلت عدم توجه به توسعه تفریحات دریایی، سفرهای دریایی، ورزش‌های دریایی، حمل و نقل دریایی و تجارت دریایی را به همراه داشته است.

انصاری‌لاری در پایان توجه به گردشگری دریایی را یکی از ضرورت‌های امروز کشور ما بر شمرد و پیشنهاد کرد: در قطعنامه پایانی همایش این موضوع مورد توجه قرار گیرد و از سویی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور نیز جایگاه ویژه اداری برای گردشگری دریایی در ساختار خود قرار دهد.

وی تاکید کرد حمایت از این بخش موجب توسعه گردشگری دریایی می‌شود تا به عنوان دستاورد ارزشمند این همایش، توسعه اقتصادی متکی بر گردشگری دریایی برای کشور به ارمغان بیاید.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وجود فقر و محرومیت در بنادر کشور»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده