اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
با Olympus E-M1 Mark II به‌صورت دستی از راه شیری عکس بگیرید

عکاسی نجومی معمولا به تجهیزات ویژه‌ای نیاز دارد. اما اولمپوس این بار با ارائه‌ی یک مدل جدید امکاناتی را فراهم کرده که بتوان به صورت دستی و بدون نیاز به سه‌پایه به عکاسی نجومی پرداخت.

 وقتی بحث لرزش‌گیری تصویر مطرح می‌شود، هیچ گزینه‌ای بهتر از Olympus OM-D E-M1 Mark II نخواهد بود. یک عکاس اخیرا به این نتیجه رسیده است که لرزش‌گیر اپتیکال پنج محوری این دوربین به به اندازه‌ای مناسب است که می‌توانید با این غول به صورت دستی از راه شیری عکس بگیرید.

اولمپوس مدل OM-D E-M1 Mark II را بی‌نقص ارائه کرده و از نظر امکانات چیزی برای آن کم نگذاشته است؛ لرزش‌گیر تصویر ۶.۵ استاپ این دوربین (وقتی همراه با لنز Olympus به کار برود)، از لحاظ تئوری و به دلیل وجود حرکت چرخشی زمین، به حداکثر توان لرزش‌گیری رسیده است. حتی بدون لنز Oly، از لرزش‌گیری اپتیکال ۵.۵ استاپ بهره خواهید برد.

مقاله‌ی مرتبط:

ولی اگر اعداد شما را فریب نمی‌دهند، شاید تجربه‌ی آورل مانیا در درک این مسئله در شرایط واقعی به شما کمک کند. به گفته‌ی مانیا، لرزش‌گیری تصویر به قدری خوب است که می‌توانید از راه شیری با نگه‌داشتن دوربین در دست و بدون استفاده از ترفند یا هیچ تکیه‌گاهی عکاسی کنید.

عکس‌های زیر  از راه شیری بعد از یک شب اقامت در تاید پارک تنریف گرفته شده‌اند:

راه شیری ۱

تصویر ۲

تصویر ۳

به گفته‌ی او کل داستان از این قرار است:

من این عکس‌ها را حدود ۳ نیمه‌شب گرفتم. در ماشین خود خوابیده و منتظر بودم ماه به موقعیت مناسب برسد تا بتوانم چند عکس نجومی از آن بگیرم. به خودم قول داده‌ بودم با لنز واید و به صورت دستی عکاسی کنم.
 از لنز Mitakan بیست و پنج میلی‌متری f/0.95 استفاده کردم. برای این لنز استفاده از سه‌پایه تأثیر چندانی ندارد؛ فقط به یک اکسپوژر چهار تا هفت ثانیه‌ای نیاز دارید تا ستاره‌ها حالت کشیده پیدا نکنند. پس از همین تنظیمات استفاده کنید اما این بار امتیاز آزادی عمل و انعطاف را ندارید. اما من به عنوان یک کارمند IT و قدرت تحلیل ریاضی بالا در ذهن خود حساب کردم که شاید چند هفته پیش این کار ممکن بود. لنز Mitakon دارای فوکوس دستی است پس فوکوس را با استفاده از زوم ویوفایندر روی روشن‌ترین شیء آسمان تنظیم کردم. تنظیمات دوربین را روی ISO 12800، f/0.95 با ۴ ثانیه قرار دادم (ایزوی دوربین نمی‌تواند یک اکسپوژر طولانی‌تر را کنترل کند، حداقل در دست من این‌طور نیست. پس آن را به ISO 12800  محدود کردم). آسمان بسیار صاف بود و ماه باید در موقعیت درستی قرار می‌گرفت تا بتوانم با دید خود راه شیری را دنبال کرده و از آن عکس بگیرم. تکیه‌گاه ثابتی نداشتم، فقط لرزش‌گیر فوق‌العاده‌ی تصویر و کنجکاوی من باعث شد این اتفاق رخ دهد. باید اشاره کنم که از هر چهار عکس یکی از آن‌ها حالت لرزان داشت، اما سه عکس دیگر با اکسپوژر و در شرایط بسیار مناسب ثبت شدند. وقتی برای بار اول نتیجه را روی LCD دیدم، می‌دانستم که بدون شک باید آن را با مردم به اشتراک بگذارم. تا آن روز هرگز چنین تجربه‌ای نداشتم. سپس عکس با فرمت RAW را برای کمی ویرایش وارد لایت روم کردم (ویرایش نویز و رنگ، لنز در تنظیمات ۰.۹۵ بهترین حالت را داشت).

تجربه‌ی عکاسی نجومی و ثبت راه شیری به صورت دستی را شاید تا کنون از کسی نشنیده باشید؛ اما با اکسپوژر ۴ ثانیه‌ای و بدون تکیه بر سه‌پایه این اتفاق افتاد. از یک لنز Oly (مجهز به لرزش‌گیر با استاپ بیشتر) استفاده کنید تا بتوانید ۴ ثانیه بیشتر دوربین را نگه دارید.

تمام عکس‌ها توسط آورل مانیا و با مجوز او منتشر شده‌اند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «با Olympus E-M1 Mark II به‌صورت دستی از راه شیری عکس بگیرید»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده