اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
پرستشگاه هندو ها در بندر عباس (عکس)

پرستشگاه هندو ها در بندر عباس (عکس)معبده هندوها در بندرعباس 

در بندر عباس یک معبد قدیمی که قدمت آن به بیش از یک قرن می رسد وجود دارد که مخصوص هندو ها درست شده هست . 

به گزارش تالاب معبد هندوها که در شهر بندرعباس واقع شده، در سال ۱۳۱۰ هجری قمری، در دوران حکومت محمد حسن خان سعدالملک احداث شده هست. زمینه ساختمان این معبد عبارت هست از یک اتاق چهارگوش میانی که بر روی آن گنبدی قرار گرفته هست.

سبک معماری این گنبد را مقرنس هاي پیرامونی آن نه تنها از دیگر گنبدهای موجود در سواحل خلیج فارس، بلکه از گنبدهای سراسر ایران متمایز می سازد. پروژه این بنا دقیقاً از معماری معابد هندی متاثر هست. این معبد از جمله نشانه هاي معدود تاریخی بندرعباس هست که دقت هر تازه واردی رابه خود جلب می‌کند و امروزه در کنار یکی از خیابان هاي اصلی شهر قرار گرفته هست.

این معبد برای نیازهای هندوهای مقیم شهر بندرعباس که از سال هاي ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴ هـ / ش سکونت داشته و به کارهای تجاری می پرداختند ساخته شد که یکی از نقطه هاي مهم تماس فرهنگی و هنری میان ایران و هند هست. هندوها پیروان مکتب برهمنی «کسانی که به خدایان برهما، ویشنو و تسیوا معتقدند» میباشند و این معبد بنابر تحقیقات به عمل آمده متعلق به خدایان ویشنو هست.

در هند اغلب معابد برهمنی، سنگی هست . در پرستشگاه هندوهای بندرعباس نیز طبق موقعیت جغرافیایی دوران تولید از لاشه سنگ، ملات گل و ساروج، سنگ هاي مرجانی خاک و گچ هاي ضخیم ماده و گچ لویی بهرهگیری شده هست.

پروژه این بنا دقیقاً از معماری پرستشگاه هاي هندی متاثر هست. این معبد از جمله نشانه هاي معدود تاریخی بندرعباس هست که دقت هر تازه واردی رابه خود جلب می‌کند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پرستشگاه هندو ها در بندر عباس (عکس)»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..