اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)

آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)رنگ عوض کردن یک بیابان

فارفارا نام یک بیابان در کشور مصر هست که یکی از عجایب هاي موجود در جهان هستی میباشد در ادامه ما را دنبال نمایید .

رنگ سفید گچی این بیابان در ترکیب با اشکال عجیب و غریب و ناشناخته اي که در آن دیده میشود، تخته سنگ هاي سفید بزرگی که سرتاسر سطح این منطقه را پوشانده اند ودر نور خورشید ودر گرمای ظهر رنگ سفیدتری به خود می‌گیرند، از آن یک جای عجیب ساخته هست.

به گزارش تالاب موقع غروب خورشید، رنگ این بیابان تغییر میکند ودر زیر اشعه هاي خورشید، به رنگ طلایی خوش رنگی در می‌آید ودر روزهای ابری هم بیابان فارافرا در مصر به رنگ تیره ي مایل به مشکی در می‌آید، پدیده ي عجیبی که در کمتر جایی در جهان دیده می‌شود.

همان طور که گفته شد، در این بیابان اشکال عجیبی به چشم میخورد و منظور همان صخره هایي هست که به شکلهای گوناگون در آن وجود دارند. به هر کدام از این صخره ها نامی داده شده هست که بتواند بیانگر حالت آن باشد. برای مثال، صخره هاي یکپارچه، صخره هاي قارچی شکل، صخره هاي بستنی، صخره هاي چادری و صخره هاي صاف.

آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)

بیابان رنگی در مصر

در قبل هاي دور، تمام این بیابان در بستر دریا بودو لایه هاي رسوبی صخره ها بوسیله ي جانداران دریایی بعد از خشک شدن دریا تشکیل شده هست. بعدها این بیابان به جایگاهی برای پرسه ي گله هاي حیواناتی مثل فیل، زرافه و حیوانات دیگر تبدیل و این بیابان به زمین همواری از گیاهان و درختان سبز تبدیل شد، منطقه اي که در آن دریاچه هاي زیادی به چشم میخورد ودر دریاچه هایش ماهی هاي زیادی وجود داشت. بنابر این، این جا شکارگاه بسیار خوبی برای انسان هاي ماقبل تاریخ بود.

آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)

با وجود این که دوران بسیار طولانی اي از خشک شدن دریای این منطقه می گذرد اما هنوز هم در بخش هایي از آن صخره هایي دیده می‌شود که به شکل امواج دریا میباشند.بیابان فارافرا در مصر یکی از عجایب طبیعی این کشور هست که امروزه جز مناطق محافظت شده محسوب می‌شود و به نام «پارک بیابانی سفید» شناخته می‌شود. برخی از قسمت هاي این بیابان که در نزدیکی جاده وجود دارد، همچون بیابان قدیمی شناخته میشود و با وسایل نقلیه قابل دسترس هست.

اگر به مصر سفر کردید تا از این بیابان مشاهده کنید، مثل تعداد زیادی از گردشگران هوشمند دیگر میتوانید کمپینگ شب و غروب را انتخاب کنید تا بتوانید هم از طلوع آفتاب و هم از غروب آن لذت ببرید و هردو را مشاهده نمایید و مشاهده نمایید که رنگ این بیابان چطور تغییر میکند. معمولا در تورهایی که در کشور مصر برای بازدید از بیابان فارافرا انجام میشود، بعد از سافاری هیجان انگیزی در دل صحرا، از صخره هاي گوناگون و متنوع آن بازدید می‌شود چون این صخره ها بخش مهمی از جذابیت بیابان فارافرا در مصر را تشکیل میدهند.

آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)

تصاویری از بیابان رنگی در مصر

جدای از بیابان قدیمی، بخش دیگری در این صحرا وجود دارد که به بیابان اخیر مشهور هست. این قسمت از بیابان که  فقط بوسیله ي شتر قابل دسترس هست دارای رنگی سفیدتر از قسمت هاي دیگر بیابان هست. تخته سنگ هاي این قسمت هم بزرگتر و بلندترند و شکل و شمایل عجیب تری هم دارند و به همین علت توصیه میکنیم در صورت سفر، این قسمت را حتما مشاهده نمایید.

آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)

عوض شدن رنگ بیابان

آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آشنایی با بیابانی که رنگ عوض میکند (عکس)»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..