اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
پارکبانان هنوز در سطح شهر پول زور می گیرند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ الهام فخاری درخصوص پارکبان هایی که هنوز در سطح شهر هستند و در قبال پارک خودرو درخواست پولی از صاحبان خودروها می کنند گفت: هدف و فلسفه ایجاد پارکبان‌ها نظم بخشی و مدیریت پارک حاشیه‌ای و زمان توقف بوده است نه اینکه این مسئله به شغل برخی افراد بدل شود و افراد از این راه امرار معاش کنند.

وی با بیان اینکه اگر شهروندی از مصوبات شورا اطلاع داشته باشد کارش با پارک بانان به درگیری ختم می شود گفت: این موضوع کم کاری سازمان مجری این طرح است. تا زمانی که یک فرد در یک جایی برای ما ایجاد درآمد می کند تا پایانش هم مسئولیت اجتماعی اوست که هم به جامعه و مخاطب آن خدمات اعلام کند که چنین تعهد و خدمتی دیگر انجام نمی شود و هم با نیروهای کاری خود اتمام حجت کند.

عضو شورای شهر با اشاره به اشتغال این افراد گفت: در این موضوع اشتغال یک مسئله مهم است که مسئولان کشور هم بر آن حساس هستند. شغل تعریف دارد با تعداد ساعت کار، حقوق، بیمه و دریافت مشخص که در قانون کار ذکر شده است. این که ما به رسمیت بشناسیم این نوع خدمات را، عملاً از نیرو بهره کشی کردیم. چون کسی نه جایی پاسخگوست و نه کسی متولی آن است. چگونه می توانیم بگویم که ایجاد شغل شده است. به هرحال نهادهایی داریم که در مورد فضاهای عمومی شهر، مشاعات و موضوعاتی که به حقوق شهروندی برمی گردد تصمیم گیری کنند. تصمیم شورای شهر ما این بوده که اجازه انجام این کار را ندهیم و درست هم نیست که از کنار خیابان که حق همه مردم و حق عمومی است ما بیایم برای یک عده ای اشتغال ایجاد کنیم.

عضو شورای شهر افزود: بنابر لغو قرارداد این نیروها و تصمیم و مصوبه ای که وجود دارد دیگر ارائه چنین خدماتی به این شکل نخواهیم داشت. ولی همچنان کاری از طرف پیمانکار صورت نگرفته است. در یک دوره ای که سازمان مجری این طرح که از این افراد به عنوان نیروی کار استفاده کرده و مسئولیت پایان کار این نیروها و جمع آوری و اعلام پایان کار این پروژه نیز با مجری است؛ حداقل می توانستند بنرهای در سطح شهر جهت اطلاع عموم بزنند.

فخاری با اشاره به اینکه ساماندهی پارکومترها در کمیسیون حمل و نقل به آن پرداخت شده است گفت: این مسائل، موضوع اقتصادی و حمل و نقلی شهر نیست. بلکه با مسئله اجتماعی ما درگیر است.

این عضو شورای شهر تاکید کرد : پیشنهاد من این است که یک کارگروه در این مورد تعریف کنیم. این کاری که سازمان مجری این طرح کوتاهی کرده است. این کارگروه با برنامه و رویکرد مشخصی اطلاع رسانی کند. کار این کارگروه گزارش میدانی از افرادی که هنوز به صورت پراکنده و غیرقانونی مشغولند، بدون اینکه تنشی ایجاد بشود در این مورد توضیحی کامل بدهند که اگر به این روش ادامه بدهند با پلیس 110 سرکار پیدا می کنند.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

عضو شورای شهر: نباید به بهانه اشتغال،حقوق شهروندان ضایع شودپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پارکبانان هنوز در سطح شهر پول زور می گیرند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..