ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه

کد خبر: ۵۱۴۳۳۸

۵۲۵  بازدید

با گشوده شدن مراکز رأی گیری در ترکیه، همه پرسی اصلاح قانون اساسی در این کشور آغاز شد.

فرادید: همه پرسی تاریخی امروز در ترکیه، درباره تعدیلات صورت گرفته در قانون اساسی است که در صورت رأی مثبت مردم به آن؛ اختیارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور افزایش می یابد. بیش از 555 میلیون نفر در ترکیه می توانند در این همه پرسی شرکت کنند. این همه پرسی در قالب رای 'آری' یعنی رای موافق به تغییرات 18 ماده قانون اساسی ترکیه و رای 'نه' یعنی رای مخالف به این تغییرات در حال برگزاری است.

در این انتخابات رای 'آری' به رنگ سفید و رای 'نه' به رنگ قهوه ای در یک برگ رای پرفراژ شده و قابل جدا شدن از هم انتخاب شده است و رای گیری در حوزه ها و شعب به صورت مخفی و بر اساس نوبت های تعیین شده قبلی انجام می شود. همه پرسی جاری ترکیه که در خصوص 18 ماده تغییرات قانون اساسی ترکیه انجام می شود، نظام حکومتی ترکیه را از نظامی پارلمانی به ریاستی(ریاست جمهوری) تغییر می دهد و با اجرای این تغییرات، پست نخست وزیری در ترکیه لغو شده و رئیس جمهوری رئیس دولت شده و به صورت مستقیم با آرای مردمی انتخاب خواهد شد.

آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه  آغاز همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «همه‌ پرسی سرنوشت ساز در ترکیه»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..