اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
رشد نوزاد در یک ماهگی، چقدر باید باشه؟

اولین ماه زندگی نوزاد دوره ای است که در آن نوزاد به سرعت رشد می کند.

نوزاد در یک ماهگی هم از نظر وزن و هم از لحاظ قد به سرعت رشد می کند.

کودک در یک ماهگی چقدر رشد خواهد کرد؟

اولین ماه زندگی نوزاد دوره ای است که در آن نوزاد به سرعت رشد می کند. قد نوزادان در یک ماه بین 2.5تا 3.8 سانتیمتر بلندتر می شود. وزن نوزاد نیز حدود 900 گرم افزایش خواهد داشت البته این میزان بطور متوسط هستند و نوزاد شما ممکن است سریعتر و یا کندتر از این میزان رشد کند. اگر نوزادتان از شیر مادر تغذیه می کند، احتمالاً مداوم شیر طلب می نماید. معمولاً هر ساعت نوزاد نیاز به شیر خوردن از سینه ی مادر دارد، خصوصاً در برخی از ساعات خاص شبانه روز. اگر کودک شما بیش از حد نرمال شیر طلب کند، به پزشک مراجعه نمائید. پزشک وزن، قد و دور سر نوزاد را اندازه می گیرد و میزان رشد نوزاد را در یک نمودار رشد استاندارد مشخص می نماید. اگر نوزادتان نارس بدنیا آمده، به خاطر داشته باشید که میزان رشد او را با نوزادان ترم و رسیده مقایسه ننمائید. نوزاد نارس باید در طول یک ماهه ی اول زندگی مدام وزن شود. میزان رشد وی مدام زیر نظر باشد تا از رشد طبیعی نوزاد مطمئن باشید. اگر نوزاد شما طبق استانداردهای نمودار رشد، رشد نمی کند و یا به کندی رشد می کند، پزشک باید مطمئن شود که نوزاد به اندازه ی کافی غذا دریافت نماید.

نوزادتان چند بار در روز شیر می نوشد؟

در یک ماهگی نوزاد ممکن است حدود 8 بار در شبانه روز از شیر تغذیه نماید.

نوزادتان چه مقدار شیر می نوشد؟

نوزاد باید حداقل 10 دقیقه شیر بنوشد و صدای قورت دادن شیر شنیده شود و در نهایت پس از اتمام احساس سیری نماید. نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می کنند حدود 110 تا 150 میلی لیتر شیر در هر وعده باید شیر مصرف نمایند.

نوزاد شما چند بار در روز ادرار می کند؟

پوشک نوزاد شما باید بین 4 تا 6 بار در روز خیس شود.

نوزاد شما چند بار دفع مدفوع انجام می دهد؟

نوزاد در این سن یکبار و یا بیشتر اجابت مزاج خواهد داشت، اما اگر یک یا دو روز هم دفع انجام نشد،جای نگرانی ندارد. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند مدفوع شل تری در مقایسه با نوزادانی که از شیر خشک مصرف می کنند دارند. اگر نوزادتان از رشد مطلوبی برخوردار نیست باید دفعات بیشتری به پزشک مراجعه نمائید تا رشد نوزادتان زیر نظر پزشک مورد ارزیابی قرار گیرد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «رشد نوزاد در یک ماهگی، چقدر باید باشه؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..