پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
زیباجو : مراقبت از سر نوزاد، چرا مهمه؟

سر نوزادان در هنگام تولد از دو فونتانل قدامی و خلفی تشکیل می شود. دور سر نوزاد همزمان با شد وی تا ۱۸ ماهگی بزرگ می شود بنابراین اندازه گیری ان در بررسی رشد کودک بسیار مهم است. سر در هنگام تولد از دو فونتانل( یا نرمی ) قدامی و خلفی تشکیل می شود.

فونتانل قدامی( جلویی)

فونتانل بزرگ و صافی است  که به صورت لوزی است. جایگاه ان در بالای سر کودک بوده و در هنگام تولد کودک باز است و باز بودن ان به رشد سریع سر کودک کمک می کند. این فونتانل در محدوده ۱۲-۱۸ماهگی بسته می شود. 

فونتانل خلفی(پشتی)

معمولا یا هنگام تولد بسته است و یا اینکه تا ۶ ماهگی بسته می شود. به شکل مثلث بوده و در پشت و پایین سر قرار دارد. این دو فونتانل توسط یک لایه کلفت پوشانده شده است و تماس با آن معمولا خطر افرین نیست. سعی کنید از فشار دادن آن و تماس کودکان دیگر با آن خودداری شود. همان طور که گفته شد سر تا ۱۸ ماهگی امکان رشد داشته و پس از آن اندازه اش ثابت خواهد بود و فونتانل ها نرمی خود را از دست داده و استخوانی می شوند.

زیباجو

حتما بخوانید :   زیباجو : عکاسی از نوزاد، خطرات فلاش دوربین!
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «زیباجو : مراقبت از سر نوزاد، چرا مهمه؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده