ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
طنز؛ تذکره مولانا فیدل کاسترو

کد خبر: ۴۶۰۹۸۸

۵۳  بازدید

نقل است در سال 1973 کاسترو در جمع مریدان به شوخی گفت: «وقتی رئیس جمهور آمریکا سیاه پوست و پاپ هم اهل آمریکای لاتین باشد، آمریکا با ما وارد گفت و گو خواهد شد!» پس چرخ روزگار بچرخید و پاپ فرانسیس در واتیکان بر تخت تکیه زد و باراک اوباما رییس جمهور آمریکا شد.

ماهنامه خط خطی - علی زراندوز: آن رهبر انقلاب سوسیالیستی کوبا، آن فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه هاوانا، آن رفیق فابریک «ارنستو چه گوارا»، آن کله کننده دیکتاتوری «باتیستا»، آن صاحب سخنرانی های طولانی، آن عامل بحران استقرار موشک های شوروی،  آن کِشنده سیگارهای برگ کلفت، آن مهاجران کوبایی را از مملکت خارج کرده جفت جفت، آن سرمایه داری را سخت دشمن، آن تا نود سالگی مرگ را حریقی بود سرسخت و خفن، مولانا فیدل آلخاندرو کاسترو روث، در زمان حیاتش بسیار عاشق رایانه بود و موس!


نقل است ابتدای کار وی چنان بود که چون در کودکی با برادرانش، رائول و رامون، بازی همی کرد، پیری از راه رسید و او را لعبتی داد به جهت بازی... پس چون برادرانش خواستند آن را از وی بستانند، فیدل کوچک از اصالت مالکیت داد سخن بداد و گفت: «چار دیواری، اختیاری!» و گفت: «هر که لعبت مرا دست زند، او را سخت مجازات کنم!» لیک چون پیرِ از راه رسیده لعبتی به برادرانش بداد، فیدل لعبت آن ها را بستاند و از اصالت سوسیالیستِ لعبتی سخن به میان آورد و نظریه اشتراک در ابزار بازی را بنیان نهاد و عاقبت هم بسیار گریست تا لعبت های برادرانش را بگرفت!

پس پیرِ از راه رسیده پدر فیدل را ندا داد که: «یا ابا فیدل! باشد که پسرت در آینده سخت قدرت را بگیرد و آن را رها نکند، الا به روزی که  جان را بدهد و قبض را بستاند!»


پس چون در سال 1380 به ایران بیامد، او را گفتند که اگر مایل باشد، با قطار یا مترو یا تاکسی ،گردشی در شهر کند. فیدل اندکی تفکر نمود و گفت: «البته که عمر دست خدا باشد، لیکن من که سازمان سیا تا کنون 638 بار به جانم سوء قصد همی کرده و از همه جان لاسم به در برده ام، اگر یک بار سوار این وسایل حمل و نقل که گفتید همی شوم، لاجرم در تصادفی به دیدار خالق همی شتابم و دشمن شاد همی شوم... دست از دامن ما بدارید که ما با همین هواپیمای شخصی خویش آسوده تریم! که شاعر عرب گوید: «شاید سفر باطیاره الشخصیه، لاتطابق مع الاصول السوسیالیستیه، لاکن الجان شیرینه کمثل الانگبین!»


نقل است در سال 1973 کاسترو در جمع مریدان به شوخی گفت: «وقتی رئیس جمهور آمریکا سیاه پوست و پاپ هم اهل آمریکای لاتین باشد، آمریکا با ما وارد گفت و گو خواهد شد!» پس چرخ روزگار بچرخید و پاپ فرانسیس در واتیکان بر تخت تکیه زد و باراک اوباما رییس جمهور آمریکا شد. چون این خبر به فیدل رساندند، گفت: «ای بخشکی شانس، کاشکی از خدا چیز دیگری خواسته بودیم!» یکی از مریدان استقلالی بگفت: «مثلا خواسته همی بودی حداقل استقلال تا نیم فصل یک روز در صدر جدول بودی!»


چون از دنیا برفت و احمدی نژاد به محل اقامت سفیر کوبا در ایران برفت و پنج صفحه در دفتر یادبود برای فیدل نوشت، شبی به خواب برادرش رائول آمد. رائول او را ندا داد که: «یا اخی! با تو چه معامله ای کردند در دیار باقی؟» پس فیدل گفت: «ای برادر... بی خیال من و سوال و جواب نکیر و منکر با من شو... اما حواست باشد چون چهلم و سالگرد من بشد، اقوام اناث را از اندرون خارج نکنی تا مهمانان خارجی بیایند و بروند!»
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «طنز؛ تذکره مولانا فیدل کاسترو»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : برترین ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..