به گزارش ایرنا، سی و هفتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی جام جهان پهلوان غلامرضا تختی در سه رشته آزاد، فرنگی و پهلوانی به صورت تیم به تیم، روزهای 30 دی و اول بهمن ماه شهر مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017، برگزار می شود.
در کشتی آزاد این رقابت ها در گروه A تیم ایران الف، در گروه B تیم ایران ب در گروه C تیم خراسان رضوی و در گروه D تیم قزاقستان الف با دو پیروزی در صدر قرار گرفتند و فردا (جمعه) برای تعیین فینالیست های این رقابت ها به مصاف یکدیگر می روند.
در رقابت های نیمه نهایی کشتی فرنگی و برای سرگروهی نیز تیم های ایران الف و ایران ب و تیم های گرجستان و ترکیه برگزار کننده مرحله نیمه نهایی خواهند بود.
مسابقات مقدماتی رقابت های کشتی فرنگی (12 دیدار) برگزار شد و رده بندی تیم های برتر هر گروه به شرح زیر است:
گروه Aـ : 1- ایران الف 2- بلغارستان 3- ایران توسعه
گروه Bـ : 1- ایران ب 2- اوکراین 3- جوانان ایران
گروه Cـ : 1- گرجستان 2- خراسان رضوی 3- عراق
گروه Dـ : 1- ترکیه 2- ارمنستان 3- ازبکستان
نتایج مسابقات مقدماتی کشتی فرنگی به شرح زیر است:
کشتی فرنگی:
دور اول:
گروه A: ایران الف 7- ایران توسعه یک
گروه B: ایران ب 7- ایران جوانان یک
گروه C: خراسان رضوی 6- عراق 2
گروه D: ترکیه 5- ارمنستان 3
دور دوم:
گروه A: ایران الف 5 – بلغارستان 3
گروه B:ایران ب 5- اوکراین 3
گروه C:گرجستان 5- خراسان رضوی 3
گروه D: ارمنستان 6- ازبکستان 2
دور سوم:
گروه A:بلغارستان 5- ایران توسعه 3
گروه B:اوکراین 7- جوانان ایران یک
گروه C:گرجستان 7- عراق یک
گروه D:ترکیه 6- ازبکستان 2
همچنین در روز نخست 16 دیدار شامل دورهای اول و دوم مقدماتی کشتی آزاد از 24 دیدار برگزار شد و دور سوم این مسابقات (8 دیدار) صبح فردا برگزار خواهد شد تا تکلیف تیم های راه یافته به دور نیمه نهایی مشخص گردد.
البته در گروه A تیم ایران الف، در گروه B تیم ایران ب در گروه C تیم خراسان رضوی و در گروه D تیم قزاقستان الف با دو پیروزی در صدر قرار دارد و به احتمال زیاد این چهار تیم رقابت های نیمه نهایی تیم های سرگروه را برگزار خواهند کرد.
نتایج دورهای اول و دوم مسابقات کشتی آزاد به شرح زیر است:
دور اول:
گروه A: ایران الف 7- ایران توسعه یک
آمریکای لاتین 4، برنده - قزاقستان ب 4، (امتیاز مثبت 17 بر 15 به سود آمریکای لاتین)
گروه B: ایران ب 6- ایران جوانان 2/گرجستان 7- بلاروس یک
گروه C: خراسان رضوی 7- مغولستان یک/ارمنستان 7- ازبکستان یک
گروه D: اوکراین 6- قرقیزستان 2/قزاقستان الف 8- عراق صفر
دور دوم:
گروه A: ایران الف 8- قزاقستان ب صفر/ایران توسعه 6- آمریکای لاتین 2
گروه B:ایران ب 7- بلاروس یک/گرجستان 6- جوانان ایران 2
گروه C:مغولستان 5- ارمنستان 3/خراسان رضوی 6- ازبکستان 2
گروه D:قرقیزستان 6- عراق 2/قزاقستان الف 6- اوکراین 2
شبک *ورزشی**1067** 1917*خبرنگار: رضا رمضانی **انتشار دهنده:سید محمد باقر نوربخش