اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)

49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)یکی از تاریخی ترین عمل های پیوند قلب

 در زمان های گذشته عمل های جراحی به سختی صورت میگرفتند و شانس زنده ماندن پس از جراحی های سخت، بسیار کم بود.

مردم جهان همه حواسشان به تلویزیون ها و رادیو هایشان بود تا لحظه به لحظه اخبار یک عمل جراحی بی سابقه در تاریخ علم پزشکی را دنبال کنند.

یک عمل جراحی که تا آن روزگار انجام آن محال و غیر قابل باور بود.

49 سال پیش در روز سوم دسامبر سال 1967 میلادی دکتر کریستیان بارنارد نخستین عمل پیوند قلب جهان را در بیمارستان گروت شور شهر کیپ در آفریقای جنوبی انجام داد.

تا آن روز هرگز تصور نمی شد که انجام چنین عملی ممکن باشد.

49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)

تاریخی ترین عمل های پیوند قلب

پس از این عمل پرفسور کریستیان بارنارد یک شبه به یک چهره مشهور جهانی تبدیل شد.

49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)

تاریخی ترین عمل پیوند قلب

دکتر کریستیان بارنارد قلب یک زن جوان 25 ساله را که در یک سانحه رانندگی کشته بود، به جای قلب از کار افتاده لوییس واشکانسکی 53 ساله به بدن وی پیوند زد.

49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)

عمل پیوند قلب

هر چند واشکانسکی فقط 18 روز پس از پیوند زنده ماند و به دلیل ذات الریه درگذشت اما اهمیت این عمل در تاریخ پزشکی جهان بی سابقه بود.به زودی و با پیشرفت علم پزشکی و کشف داروهای جدید که مانع پس زدن قلب پیوندی می شدند ، سایر بیمارانی که مورد عمل پیوند قلب قرار گرفتند مدت بسیار بیشتری زنده می مانند.

یک آمریکایی توانست 21 سال با قلب پیوندی اش زنده بماند.یک فرانسوی به نام امانوئل ویترا که در روز 28 نوامبر 1968 مورد پیوند قلب قرار گرفت ، پس از 20 سال درگذشت.

49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)

دکتر کریستیان بارنارد در روز هشتم نوامبر سال 1922 میلادی در بوفور وست در جنوب غربی کشور آفریقای جنوبی متولد شده بود.

49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)

او حرفه پزشکی را در بیمارستان گروت شور شهر کیپ آغاز کرد.بارنارد دارای مدرک فوق تخصص قلب از دانشگاه مینه سوتا در شهر مینیاپولیس ایالات متحده بود.بارنارد در سال 1983 میلادی به علت بیماری آرتروز ناگزیر شد از حرفه پزشکی دست بکشد. او در دوم سپتامبر سال 2001 میلادی در سن 78 سالگی در تفریحگاه ساحلی پافوس در قبرس درگذشت.

49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)

با عمل پیوند قلب که دکتر بارنارد انجام داد ، برگ تازه ای در تاریخ پزشکی جهان ورق خورد.اکنون در نیمه دومین دهه هزاره سوم میلادی هر سال ده ها هزار عمل پیوند قلب در جهان انجام می شوند و بیماران سال های سال زنده می مانند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «49 سال پیش و عمل پیوند قلب !+ (عکس)»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..