نمونه سوالات ایین نامه راهنمایی و رانندگی

اینجا تشخیص اشتباه پزشکی امری عادی است!

ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1395/10/23 شناسه خبر: 1004696

قصور و تشخیص نادرست برخی پزشکان در اردبیل امروزه نگرانی هایی را برای خانواده ها و بیماران مراجعه کننده ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، با اینکه خطا و قصور پزشکی ماهیتی عمدی ندارد اما این روزها برخی پزشکان اردبیلی که اتفاقاً متخصص هم هستند! با تشخیص اشتباه پزشکی، شهروندان این استان را دچار زحمت و رنج سفر برای مداوا در نقاط دوردست می‌کنند که علاوه بر تحمیل سنگین هزینه سفر درمان، نگرانی و استرس، درد بیمار و خانواده ها را مضاعف می‌کند.

صرفنظر از این که دقت و مهارت پزشکان اردبیل در مقایسه با سایر نقاط کشور تا چه حد است، اما شواهد و قراین و گزارش‌های مردمی نشان می دهد قصور و تشخیص نادرست پزشکی در اردبیل قابل توجه بوده و نگرانی هایی را برای خانواده ها و بیماران مراجعه کننده ایجاد کرده است.

در همین رابطه یکی از شهروندان اردبیلی در مراجعه حضوری به سبلان‌ما می‎گوید: هفته پیش مادرم را که حدود 60 سال سن دارد، برای معاینه به مطب یک چشم پزشک متخصص در اردبیل بردم که تشخیص این پزشک، جراجی فوری با تشخیص وجود آب مروارید در دو چشمش بود.

وی افزود: برای اطمینان از این تشخیص، مادرم را نزد یک چشم پزشک متخصص دیگر در اردبیل بردم که تشخیص وی نیز مشابه پزشک قبلی بود.

این شهروند اردبیل گفت: از آنجا که احساس می کردیم احیاناً اشتباهی در تشخیص این پزشکان وجود دارد، مادرم را به تهران و بیمارستان تخصصی چشم(فارابی) بردیم که در نهایت بهت و حیرت، تشخیص پزشکان نه تنها آب مروارید، بلکه عفونت چشمی بود که به هیچ عنوان نیازمند جراحی و عمل نبود!

وی که دو هفته است از کار و زندگی افتاده می‌گوید: چرا کسی رسیدگی نمی‌کند حتما باید کسی بمیرد و سند مرگش را پیش مسئولین ببرد تا به پزشکان بگویند با جان و زندگی آنها بازی نکنند.

به گزارش سبلان ما، مشکل به اینجا ختم نمی‌شود، ویزیت فله‌ای بیماران در اردبیل و برخورد غیراصولی برخی پزشکان با بیماران و تجویز اشتباه دارو و ... ضمن انحراف مسیر درمان، جان شهروندان اردبیلی را تهدید می‎کند.

مشکلات ویزیت فله ای و دقیقه ای بیماران در مطب های اردبیل و بازی با روح و روان بیماران، چندین سال است از طریق رسانه ها و مردم گزارش می شود اما اقدام موثر و پیشگیرانه ای از سوی دستگاههای ناظر و مسئول صورت نگرفته است.

آبان ماه امسال بود که جوان 27 ساله به خاطر قصور پزشکی در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل جان خود را از دست داد.

انتهای پیام/

- اخبــار مهم راجب فروریختن ساختــمان پلاسکــو تهران+تعداد زخمی ها

پیشنهاد میشه بخونید : برای نمایش تمام مطالب مرتبط با عنوان «اینجا تشخیص اشتباه پزشکی امری عادی است!» اینجا کلیک کنید.

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت منتشر شده و صرفا در این سایت باز نشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

پربازدیدهای 24 ساعت گذشته