به اطــلاع کاربران عزیز میرســاند در حال بهـــبود سایت هستیم و بزودی مثل همیـشه با قدرت تمام باز خواهــیم گشت از صـــــبوری شما سپاســگذاریمـــــــــــــــ » ارسال ایمیل

تبلیغاتتبلیغات

مطالب مهم


» سهام عدالت » ساختمان پلاسکو » حسن جوهرچی » عيدي كارمندان وكارگران » قیمت میوه » هاشمی رفسنجانی » برنامه های نورورز 96 » برنامه استیج » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

موزیک بیست

چرا ایران از خواسته خود برای پیگیری موضوع نقض برجام کوتاه آمده است؟

ایران از خواسته خود برای پیگیری موضوع نقض برجام کوتاه آمده با این امید که اولا خللی به برجام وارد نشود و در ثانی، به تعهد دولت آمریکا در خصوص استثنا کردن موارد مربوط به برجام در تحریم های جدید دلخوش کرده است.

به گزارش بی‌باک، در شرایطی که نقض برجام توسط آمریکا با تمدید ده ساله تحریم های ایران توسط همه مقام های دولت روحانی تایید شده، به نظر می رسد هیات ایرانی در ششمین کمیسیون مشترک برجام از پیگیری این موضوع به صورت جدی و قاطع صرف نظر کرده است.

به گزارش صراط، در بیانیه این کمیسیون که هیات‌های مذاکره کننده ایران و ۱+۵ صادر کرده اند به نگرانی های ایران اشاره شده اما گویا قانون تمدید تحریم ها که مصداق نقض برجام است به دلیل آنچه تعهد آمریکا در خصوص استثنا کردن موارد مربوط به برجام، خواده می شود، نادیده گرفته شده است.

ماله‌کشی نقض توافق توسط آمریکا/ آیا ایران تمدید تحریم‌ها را هم به خاطر حفظ روح برجام پذیرفت؟!
در این بیانیه آمده است: "کمیسیون مشترک ضمن تاکید مجدد بر اهمیت تعهدات مرتبط با رفع تحریم‌ها وفق برجام، به ویژه در ارتباط با قانون آیسا، تضمین‌های ارائه شده توسط ایالات متحده را مبنی بر اینکه تمدید قانون تحریم‌های ایران به هیچ عنوان تاثیری بر فرایند رفع تحری‌ هایی که ایران طبق برجام از آنها بهره مند می‌شود نداشته و به هیچ روی محدودیتی برای شرکت ها از حیث انجام مراودات بازرگانی با ایران ایجاد نخواهد کرد، مورد توجه قرار داد."

پیش از صدور این بیانه، رویترز با پیش بینی عدم پیگیری جدی این موضوع از سوی هیات ایرانی مدعی شده بود که تهران تصمیم گرفته مجادلات بر سر اقدام آمریکا در تمدید "قانون تحریم‌های ایران" را تشدید نکند و از زورآزمایی بر سر اقدام آمریکا خودداری کرده است.
عباس عراقچی که پس از حدود دو ماه سکوت به وین رفته بود تا این موضوع را پیگیری کند، در جمع خبرنگاران گفت: "ایران نگرانی‌هایش در خصوص اینکه تمدید قانون تحریم‌های ایران وضع مجدد تحریم است را بیان کرد. فکر می‌کنم کمیسیون مشترک نگرانی‌های ایران را خیلی جدی گرفت."

با وجود این، به نوشته رویترز، عراقچی در پاسخ به این سوال که آیا ایران از این نشست برای انتقال نگرانی‌هایش به کمیسیون حل اختلافات برجام استفاده کرده گفت: "خیر".

ولادیمیر وورونکوف، سرپرست هیئت روسیه در کمیسیون مشترک برجام هم در این مورد گفت: "قانون تحریم های ایران، قانون مطلوبی نیست، اما اتفاقی است که افتاده است. رویکرد مشترک همه کشورها این بود که همه اقدامات لازم برای جلوگیری از وارد آمدن ضربه به اجرای برجام انجام شود."

به بیان ساده تر، ایران از خواسته خود برای پیگیری موضوع نقض برجام کوتاه آمده با این امید که اولا خللی به برجام وارد نشود و در ثانی، به تعهد دولت آمریکا در خصوص استثنا کردن موارد مربوط به برجام در تحریم های جدید دلخوش کرده است.

این اتفاق در حالی برای حفظ برجام رخ داده که اقدام آمریکا اساس وجود برجام را زیر سوال برده است!


پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «چرا ایران از خواسته خود برای پیگیری موضوع نقض برجام کوتاه آمده است؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..

مرجع کد و آموزش

کد هر 24ساعت یک بار پاپ آپ نیو تب باز میکند

X