اگر در تلگرام ریپورت هستید و میخواهید هم اکنون اکانت خود را رفع ریپورت کنید دیدن این مقاله را ازدست ندهید ! کاملا تضمینی

تبلیغاتصورت مهریه دختر ناصرالدین شاه

صورت مهریه دختر ناصرالدین شاهصورت مهریه دختر ناصرالدین شاه به طول یک متر امروز از دوره از زمان در تاریخ ایران را برای شما توضیح می دهیم که همه آثار تاریخی امروز ایران به دوره ناصرالدین شاه می رسد اتفاقات دوره ناصرالدین شاه همه و همه خاص و منحصر بوده اند از مراسم هایی نظیر عروسی و ختنه سوران ها تا عزاداری ها و ژشت های عکاسیشان.

در این گذر عکسی ملاحظه می کنید سند ازدواج امیرکبیر با ملک زاده خانم می باشد که در نوع خود عجیب و قابل تامل است.

به گزاشر تکناز: امیر کبیر در زمان صدارت خود از این زن جدا شد و هنگامی که 43 سال داشت، در 26 بهمن 1227 با «ملک زاده خانم» تنها خواهر تنی ناصرالدین شاه ازدواج کرد؛ دختری که 27 سال از خودش کوچک تر بود! این ازدواج ظاهراً به خواست و اشاره ناصرالدین شاه صورت گرفت تا پیوند صدراعظم با خانواده سلطنتی محکم تر شود.

میرزا تقی فراهانی در سال 1186 شمسی در یکی از روستاهای اراک متولد شد. پدر او آشپز قائم مقام فراهانی بود. به همین دلیل در خانه قائم مقام تربیت شد و در جوانی توانست منشی او شود.میرزاتقی دو بار ازدواج کرد؛ ازدواج اول با دختر عمومیش «جان جان خانم» بود.

امیر کبیر در زمان صدارت خود از این زن جدا شد و هنگامی که 43 سال داشت، در 26 بهمن 1227 با «ملک زاده خانم» تنها خواهر تنی ناصرالدین شاه ازدواج کرد؛ دختری که 27 سال از خودش کوچک تر بود!

این ازدواج ظاهراً به خواست و اشاره ناصرالدین شاه صورت گرفت تا پیوند صدراعظم با خانواده سلطنتی محکم تر شود.با این وجود، این وصلت سیاسی سودی به حال امیر نداشت و او در پی توطئه چینی گروهی از درباریان -که مهدعلیا مادر همسرش نیز جزء آنان بود- ابتدا از صدارت عزل شد و سپس در 20 دی 1230 به قتل رسید.

صورت مهریه دختر ناصرالدین شاه

در بالا، تصویر سند ازدواج امیرکبیر با ملک زاده خانم مشاهده می شود.

وی یک جلد کلام الله و «هشت هزارتومان نقد اشرفی ناصرالدین شاهی هجده نخودی» را مهریه همسر خود قرار داد و پای عقدنامه را مهر کرد.نقش مهر امیرکبیر «الملک الحق المبین. عبده محمدتقی» بود.

سند ازدواج امیرکبیر هشت دهه قبل توسط مرحوم حاج حسین آقا ملک وقف آستان قدس رضوی شد.این سند یک متر و 31 سانتی متر طول و 93 سانتی متر عرض دارد و چندی پیش توسط مرمتگران موزه ملی ملک مرمت شد.

پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «صورت مهریه دختر ناصرالدین شاه»اینجا را کلیک کنید.

شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید. »همه چیز در مورد سبد کالا؛ از جزئیات تا نحوه توزیع در بهمن ماه »عیدی بازنشستگان سال 96 کی واریز میشود ؟ »وضعیت اب و هوای امروز کشور « »مشاهده جزئیات بازی استقلال و السد »جزئیات کامل راجب دربی 95 +حواشی های آن »جزئیات کامل راجب ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغاتجستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

پربازدیدهای 24 ساعت گذشته