اگر در تلگرام ریپورت هستید و میخواهید هم اکنون اکانت خود را رفع ریپورت کنید دیدن این مقاله را ازدست ندهید ! کاملا تضمینی

تبلیغاتاحتمال آزادسازی ۷ روستا در حومه دمشق

به گزارش بی‌باک، یک منبع مسئول در دولت سوریه گفت مهلت 72ساعته دولت سوریه به افراد مسلح روز گذشته با کارشکنی گروه‌های تروریستی به‌سرکردگی جبهه النصره پایان یافت و این گروه‌ها با ورود تیم‌های بازسازی برای تعمیر خرابی‌های مخازن آب شرب «الفیجه» و واگذاری این مکان به دولت سوریه برای تأمین آب شرب مردم مخالفت می‌کنند.

این منبع که با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود تا روز گذشته تمام تلاش‌ها بی‌نتیجه بود، ولی امروز به توافق آشتی با چندین شهرک دست یافتیم تا منطقه «وادی‌بردی» به دو بخش تقسیم شود: یک بخش مخالف آشتی و دیگر موافق آن.

وی افزود : دولت ترجیح می‌داد تا یک پرونده در این زمینه وجود داشته باشد، ولی با وجود سرسختی و یکدندگی افراد مسلح، برخی روستاها با ورود به برنامه آشتی موافقت کردند.

به‌گفته وی، هفت روستا از مجموع 11 روستای وادی‌بردی تمایل به انجام آشتی دارند، این منبع فاش کرد یک هیئت امنیتی و نظامی به‌همراه اعضای وزارت آشتی وارد منطقه وادی‌بردی شده‌اند و  دولت در حال حاضر منتظر دستیابی به توافق نهایی در این روستاها برای انجام آشتی است.

این منبع افزود: امروز باید خبر خوبی را بشنویم، اگر افراد مسلح باشند، توافق در هفت روستا در وادی‌بردی محقق می‌شود و اوضاع  افراد مسلح در آنجا ساماندهی می‌شود و کسانی هم که تمایل به ‌آشتی ندارند به ادلب می‌روند.

به‌گفته وی، روستاهای «بسیمه، عین الفیجه و عین الخضره» تحت سیطره افراد مسلح هستند و دولت همچنان برای رساندن قطار آشتی به این مناطق تلاش می‌کند، ولی افراد مسلح آن را نمی‌پذیرند و چه‌بسا عملیات نظامی تکلیف آن را یک‌سره کند.

هم‌اکنون همه در انتظار خروج کمیته مذاکرات و اعلام موافقت نهایی افراد مسلح با توافق آشتی و خروج آنها از هفت روستا در منطقه وادی‌بردی هستند.

منبع:تسنیم


پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «احتمال آزادسازی ۷ روستا در حومه دمشق»اینجا را کلیک کنید.

شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید. »همه چیز در مورد سبد کالا؛ از جزئیات تا نحوه توزیع در بهمن ماه »عیدی بازنشستگان سال 96 کی واریز میشود ؟ »وضعیت اب و هوای امروز کشور « »مشاهده جزئیات بازی استقلال و السد »جزئیات کامل راجب دربی 95 +حواشی های آن »جزئیات کامل راجب ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغاتاخبار برگزیده

پربازدیدهای 24 ساعت گذشته