نمونه سوالات ایین نامه راهنمایی و رانندگی

۸.۸ درصد اعتبارات عمرانی کشور به خوزستان رسید

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر شنبه در جلسه شورای اداری خوزستان با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: ایشان جزو معدود کسانی است که رهبران نظام هر دو در ستایش و وصف شخص ایشان صحبت کردند. همه جملات نشان دهنده عمق مقبولیت ایشان و تلاش انجام شده در راستای به ثمر رسیدن و پیروزی این نظام است.

وی با اشاره به تشییع میلیونی، باعزت و باشکوه آیت الله رفسنجانی گفت: فقدان کسی که اعتدال، عقل و منطق را سرلوحه کارها قرار داده و در عین بنابه تشخیص به نظر ولی فقیه زمان عمل کرده، ضایعه ای فراموش نشدنی در کشور است.

شریعتی بیان کرد: اگر بناست در حوزه نظام اداری موفق باشیم نیاز به فرهنگ سازی است. یعنی باید شکست قانون و عدم اجرای آن چنان جرمی در ذهن مردم جامعه رقم بزند که ناخوداگاه خودکنترلی در آنها صورت بگیرد.

استاندار خوزستان گفت: اگر فرهنگ سازی نباشد، نظارت و بازرسی به تنهایی پاسخگو نیست؛ بنابراین همیشه بر آموزش و پرورش به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی توسعه تأکید می کنم.

شریعتی عنوان کرد: در کشورهای توسعه یافته دارای سلامت اداری، قوانین بسیار سختگیرانه ای بدون ذره ای اغماض برای مبارزه با فساد اداری تدوین شده است. البته آن چیزی را فساد تلقی می کنند که کاملا واضح و روشن تبیین و هنگام اعلام عمومی همه تشخیص بروز فساد را داشته باشند.

وی افزود: تلاش ما بر این است که انشاالله مبارزه با فساد اداری کاربردی شود و دانش آموزان را با برنامه ریزی کاملی رشد داد تا در زمان به زمام گرفتن تصدی های مختلف با فرهنگ عدم انجام فساد عمل کنند.

شریعتی اظهار کرد: در اعتبارات استانی اگرچه وضع به نسبت بهتر شده ولی سال گذشته ۶.۵ درصد اعتبارات عمرانی کشور را داشتیم اما در بودجه امسال ۸.۸ درصد اعتبارات کشور است که بیش از دو درصد افزایش پیدا کرد.

استاندار خوزستان ادامه داد: در سرجمع اعتبارات کاهش داشتیم ولی در زمینه تملک دارایی هم شاهد کاهش اعتبارات هستیم. اعتبارات ویژه نفت به دلیل عوارض ایجاد شده برای مردم است و نباید با لحاظ و یا ایجاد اعتبار نفتی نسبت به کاهش اعتبارات تملک دارایی اقدام کرد. البته در کمیسیون تلفیق، اصلاحات بسیار خوبی لحاظ شده است.


 

- اخبــار مهم راجب فروریختن ساختــمان پلاسکــو تهران+تعداد زخمی ها

پیشنهاد میشه بخونید : برای نمایش تمام مطالب مرتبط با عنوان «۸.۸ درصد اعتبارات عمرانی کشور به خوزستان رسید» اینجا کلیک کنید.

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت منتشر شده و صرفا در این سایت باز نشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

پربازدیدهای 24 ساعت گذشته