ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم اسکریپت این سایت به فروش میرسد جهت اطلاعات بیشتر ایمیل بزنید ali.ghorbani320@gmail.com با سپاس. » ارسال ایمیل

تبلیغاتتبلیغات

مطالب مهم


» سهام عدالت » ساختمان پلاسکو » حسن جوهرچی » عيدي كارمندان وكارگران » قیمت میوه » هاشمی رفسنجانی » برنامه های نورورز 96 » برنامه استیج » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

پیشنهاد ایجاد صندوق ملی «سفر» + فواید / سفرهای نوروزی گران شود

محمدحسن کرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره چرایی گرانی سفرهای داخلی نسبت به سفر به برخی کشورهای همسایه به‌مانند ترکیه اظهار داشت: مسلماً عوامل تشکیل دهنده سفر در ایران خیلی گران است که شامل حمل و نقل، غذا، اقامت و ... است، یعنی در مجموع هزینه‌های تمام شده در ایران با سودهای آن در کشور بالا است.

تفاوت سفر به ترکیه با سفرهای داخلی در سرزمین ترک‌ها

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در توضیحات بیشتر درباره چرایی گرانی برخی سفرهای داخلی نسبت به ارزانی سفر به ترکیه عنوان کرد: البته این ارزانی برخی تورهای سفر به ترکیه برای اتباع ایرانی است و ما نمی‌دانیم که سفر در داخل ترکیه برای اتباع خودشان به چه صورت است، ولی گرانی سفرهای داخلی ایران به دلیل عوامل تشکیل دهنده سفر است.

فواید صندوق ملی «سفر»

کرمانی در ادامه ایجاد «صندوق سفر» را پیشنهاد کرد و گفت: سالهاست ما با ارائه این پیشنهاد دنبال تشکیل این صندوق هستیم تا مردم با پس انداز ماهانه مبلغ اندک و ناچیزی بتوانند از سوبسید و تخفیف‌های سفر به خصوص در ایام و فصول کم سفر برخوردار شوند، یعنی ما باید به سمتی برویم که اصلاً سفر در نوروز گران شود و برای ایام کم سفر مدیریت سفر ارزان صورت پذیرد تا مردم در طول 12 ماه سال بتوانند به سفر بروند.

رونق گردشگری با سفرهای با برنامه

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی تصریح کرد: بنابراین با تشکیل صندوق ملی سفر که باید دولت این کار را انجام دهد این فرصت به وجود می‌آیید تا با پول پس‌انداز مردمی و همچنین اعتباری که دولت تخصیص می‌دهد بتوان از ظرفیت‌های مکان‌ها و امکانات سفر در ایام کم سفر استفاده کرد که مهمترین فایده این کار رونق گردشگری مدیریت شده است یعنی مردم با برنامه به سفر بروند.

چرا باید سفرهای نوروزی گران شود

کرمانی ادامه داد: بنابراین با خرید انبوه و پیش خرید کردن سفر می‌توان به سمت سفر ارزان پیش رفت و این مسئله ملزم آن است که سفر در برخی ایام گران شود به‌مانند ایام نوروز؛ زیرا در ایام شلوغی سفر اصلاً دادن سوبسید و ارزانی سفر معنا ندارد و باید برای ارزانی سفر به سمت ظرفیت‌های خالی سفر در دیگر فصول پیش رفت که البته این کار به برنامه ریزی عملیاتی و ورود جدی دولت نیاز دارد زیرا اقتصاد در دست دولت است و بخش خصوصی به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

سفر ارزان با بهره‌های بانکی کنونی امکان ندارد

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی یکی از الزامات مهم تشکیل صندوق ملی سفر را پایین آمدن بهره‌های بانکی عنوان کرد و گفت: با بهره 30 درصدی بانک‌ها نمی‌توان به سمت ارزانی سفر پیش رفت و برای انگیزه همکاری بخش خصوصی باید بهره بانکی به یک تا دو درصد کاهش یابد، که مسلماً پایین آمدن بهره بانکی نیز در اختیار دولت است.

انتهای پیام/

پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پیشنهاد ایجاد صندوق ملی «سفر» + فواید / سفرهای نوروزی گران شود»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..

X