ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی -آکا

,[categoriy] بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی

بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی -آکابیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی -آکا

آکاایران: بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی

آکاایران: بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی

دنیا فنی زاده متولد ۲۰ آبان ۱۳۴۶ بود، او فعالیت هنری اش را در سال ۱۳۶۴ با عروسک گردانی برنامه «چتر»  آغاز کرده است و در سال ۱۳۶۹ با عروسک گردانی فیلم سینمایی «گربه آوازخوان» در سینما ادامه داده است.

زندگینامه دنیا فنی زاده
دنیا فنی زاده (درگذشته ۸ دی ۱۳۹۵) عروسک گردان ایرانی و دختر پرویز فنی زاده بازیگر ایرانی بود.

به گزارش آکاایران: دنیا فنی زاده از کودکی به خاطر شغل پدرش معمولاً در جشنواره های مختلف کودک و نوجوانی که در ایران برگزار می شد حضور داشت و آثار داخلی و خارجی شرکت کننده در این جشنواره ها را می دید. همین مسئله سبب شد تا از کودکی با تولیدات و نوع آثار عروسکی که برای کودک و نوجوان ساخته می شود آشنا شود. پس از آن، کم کم که از برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیشتر استفاده کرد، تکرار دیدن این آثار موجب علاقهٔ او به حضور در این رشته شد و در نهایت با انتخاب رشتهٔ عروسک گردانی برای همیشه در دنیای کودکان و نوجوانان باقی ماند.  او هدف و دغدغهٔ مهم زندگی اش را شاد کردن کودکان و نوجوانان می داند.

فعالیت های دنیا فنی زاده
فنی زاده نخستین بار در سال ۱۳۶۴ در برنامهٔ عروسکی تلویزیونی «چتر با آواز باران» عروسک گردانی را تجربه کرد. این برنامه برای شبکهٔ اول سیما در قسمت های ۲۵ دقیقه ای طراحی شده بود که در آن ۲ عروسک جوجه وجود داشت که فنی زاده عروسک گردانی و آوازخوانی یکی از آن ها را بر عهده داشت. وی پس از آن در کاری با نام «زاغچهٔ کنجکاو» به کارگردانی رضا فیاضی حضور داشت. او با حضور در این برنامه ها کم کم جای خود را به عنوان عروسک گردان در تلویزیون تثبیت کرد. عروسک گردانی در آثاری چون «گربه آوازخوان» ساخته کامبوزیا پرتوی از دیگر آثار او در این دوره می باشد.

,[categoriy] بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی

بهرام بیضایی به دنیا فنّی زاده پیشنهاد بازیگری داده بود، ولی وی به خاطر این که پدرش در کودکی دوست نداشت دخترش بازیگر شود نپذیرفت.

وی که قبل از کلاه قرمزی با ایرج طهماسب و حمید جبلی چند کار عروسکی انجام داده و با کار یکدیگر به خوبی آشنا بودند اما با برنامهٔ صندوق پست و ورود کلاه قرمزی به آن بود که به شهرت رسید. کلاه قرمزی که اصلاً قرار نبود در این برنامه ماندگار شود اما ماندگار شد و بدل به مشهورترین کار وی گشت.

از نظر فنی زاده شکل ظاهری عروسک چندان مهم نیست. او ساختار بیرونی عروسک چندان مهم نمی داند و برایش بیش از هر چیز سازندهٔ عروسک مهم است زیرا معتقد است تا زمانی که یک عروسک به خوبی ساخته نشود، عروسک گردان نمی تواند به خوبی با آن عروسک ارتباط برقرار کرده و آن را حرکت دهد. فنی زاده بیش از این که به دنبال عروسک های زیبا باشد به دنبال عروسکی ست که بتواند با آن خوب کار کند. در مرحلهٔ بعدی اهمیت، گروه تولید برای وی اهمیت دارد و این که برای ساخت برنامه چه قدر فکر و اندیشه برای گروه مهم است و چه قدر برای برنامهٔ عروسکی کار می کنند.

,[categoriy] بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی

آثار دنیا فنی زاده
* گربه آوازخوان
*  کلاه قرمزی و پسرخاله
*  کلاه قرمزی و سروناز
*   کلاه قرمزی و بچه ننه
*   کلاه قرمزی ۸۸
* کلاه قرمزی ۹۰
*  کلاه قرمزی ۹۱
*  کلاه قرمزی ۹۲
*  کلاه قرمزی ۹۳
*  کلاه قرمزی ۹۴

درگذشت دنیا فنی زاد
دنیا فنی زاده هنرمند تئاتر عروسکی و عروسک گردان «کلاه قرمزی»، «خاله قورباغه» و برخی عروسک های «شهرموشها» صبح روز چهارشنبه ۸ دی‏ ماه ۱۳۹۵ و پس از مدت ها تحمل بیماری سرطان در یکی از بیمارستان های تهران از دنیا رفت.

,[categoriy] بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزیپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بیوگرافی دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی -آکا»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : آکاایران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..