پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
ممنوعیت نامگذاری اماکن عمومی کوبا به نام کاسترو

کد خبر: ۴۵۰۴۶۴

۳۵  بازدید

خبرگزاری ایسنا: مجمع ملی کوبا بنا به درخواست فیدل کاسترو، رهبر فقید این کشور، قانون منع نامگذاری اماکن عمومی و نصب مجسمه وی در این کشور را تصویب کرد.

فیدل کاسترو، رهبر فقید انقلاب کوبا همواره می‌گفت که به دنبال تبدیل کردن خودش به یک مکتب فکری نیست، گرچه منتقدان به این نکته اشاره کرده‌اند که نام و نشانه‌های کاسترو هر جایی وجود دارد. صحبت‌های فیدل کاسترو در بیلبوردهای سطح کشور به چشم می‌خورد و نام او در هر مراسم دولتی و مردمی آورده می‌شود.

رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا و برادر فیدل فقید به مجمع ملی کوبا گفته است: روح مبارزه‌جوی فیدل همواره یادآور انقلاب کوبا خواهد بود. بهترین راه برای یادآوری و پیمودن مسیری که فیدل کاسترو رفته، پیروی از مفهوم انقلاب است.

در این قانون جدید هنرمندان از به کار بردن شخصیت فیدل کاسترو در نمایش نامه‌ها، موسیقی‌ها، مطالب ادبی و سینما و سایر هنرهای بصری منع نشده‌اند. تصاویر وی در دفاتر، اماکن مطالعه و نهادها و سازمان‌های دولتی نگهداشته می‌شوند.

از زمان فوت فیدل کاسترو، تصویر بزرگی از وی در لباس نظامی و نشان‌های مخصوص با یک تفنگ و یک کوله پشتی از یک ساختمان در میدان انقلاب هاوانا آویزان شده است.

کاسترو که شخصیت پیشرو در جنگ سرد محسوب می‌شد در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ در سن ۹۰ سالگی و هشت سال پس از انتقال قدرت به برادر کوچکترش رائول درگذشت.

 کوبا در پی فوت فیدل کاسترو ۹ روز عزای عمومی اعلام کرد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ممنوعیت نامگذاری اماکن عمومی کوبا به نام کاسترو»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..