ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
شهری درون یک دهانه آتشفشانی

کد خبر: ۴۴۷۵۳۳

۳۲۳  بازدید

شهر نوردلینگن در بایرن آلمان، شبیه هیچ شهر دیگری در دنیا نیست. این شهر زیبای قرون وسطایی با جمعیت 20 هزار نفری به طور کامل داخل یک دهانه آتشفشانی عظیم به قطر 25 کیلومتر قرار دارد.

برترین ها: شهر نوردلینگن در بایرن آلمان، شبیه هیچ شهر دیگری در دنیا نیست. این شهر زیبای قرون وسطایی با جمعیت 20 هزار نفری به طور کامل داخل یک دهانه آتشفشانی عظیم به قطر 25 کیلومتر قرار دارد. این دهانه که نوردلینگن ریس نام دارد حدود 14.5 میلیون سال پیش زمانی که یک شهاب سنگ با قطر حدود 1 مایل با زمین برخورد کرد، ایجاد شد.


حدود 50 سال پیش بود که شواهد نشان داد که منشا واقعی این شهر چیست. برای سال ها، اعتقاد بر این بود که تورفتگی سطحی که شهر در آن ایجاد شده یک دهانه آتشفشانی است. سپس در سال 1960 دو دانشمند آمریکایی ثابت کردند که این تورفتگی درواقع در اثر برخورد شهاب سنگ ایجاد شده است. دهانه دیگری در حدود 42 کیلومتری جنوب غرب این دهانه با 3.8 کیلومتر قطر وجود دارد. این دو دهانه تقریبا همزمان توسط تاثیر یک سیارک دوتایی ایجاد شده اند.

شهری درون یک دهانه آتشفشانی  شهری درون یک دهانه آتشفشانی  شهری درون یک دهانه آتشفشانی پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «شهری درون یک دهانه آتشفشانی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..