اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
روشی جدید برای تشخیص پاپ اسمیر و زگیل تناسلی

سلامت نیوز:یک فلوشیب زنان گفت: واکسن گارداسیل بر روی زگیل تناسلی هم موثر است. واکسن بهتر است قبل از سن ازدواج یعنی ۲۶-۹ سالگی تزریق شود.

به گزارش سلامت نیوز دکتر قائم مقامی، فلوشیپ زنان (آنکولوژی زنان) در گفتگو با برنامه فراسو گروه بهداشت و تندرستی با بیان این مطلب افزود:کولپوسکوپی دیدن دهانه رحم با استفاده از یک میکروسکوپ سه بعدی است که دهانه رحم را ۱۶-۶ برابر بزرگ می کند.

به گزارش سلامت نیوز وی ادامه داد:کولپوسکوپی، بافت غیرطبیعی را کشف می کند. در پاپ اسمیر، تغییرات سلولی دهانه رحم را نشان می دهد.

مقامی در ادامه بیان کرد:همچنین در خانم های بالای ۳۰ سال که آزمایش HPV شانزده هجده آنها مثبت است، کولپوسکوپی انجام می شود.

وی تاکید کرد:البته HPV شانزده هجده در خانمی اگر مثبت باشد، دلیل سرطان نیست؛ زیرا ۸۰ درصد خانم ها زیر ۵۰ سالگی این آزمایش در آنها مثبت می شود که در عرض یک یا دو سال با کمک سیستم ایمنی بدن، عفونت ویروسی از بین می رود.

این فلوشیب زنان در ادامه تصریح کرد:این افراد حتما نیاز به پیگیری دارند و یک یال بعد و سپس دوسال بعد باید تست را تکرار کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر واکسن برای HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی وجود دارد؟، گفت:بله. سه تا نسل از این واکسن آمده که یک نوع واکسن روی ویروس ۱۶ و ۱۸ موثر است. واکسن گاردایسل که بیشتر در دسترس هست بر روی ویروس ۱۸-۱۶ و ۱۱،۶ موثر است.


مقامی اظهارداشت: واکسن گارداسیل بر روی زگیل تناسلی هم موثر است. واکسن بهتر است قبل از سن ازدواج یعنی ۲۶-۹ سالگی تزریق شود.
وی تاکید کرد:گاهی به خانم های جوان تازه ازدواج کرده هم توصیه می شود که تا حدی می تواند موثر باشد. واکسن در سه نوبت به فاصله ۰، ۲ و ۶ ماه در عضله بازو تزریق می شود.

مقامی خاطرنشان کرد:ممکن است مختصری درد، تورم در محل تزریق ایجاد کند. گاه تب مختصر، احیانا سردرد ممکن است ایجاد شود.
وی بیان کرد:البته این واکسن در کشورهای پیشرفته به آقایان ۲۶-۹ سال هم تزریق می شود. البته نسل سوم واکسن HPV هم هست که ویروس ۹ گانه است ولی خیلی در دسترس نیست.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «روشی جدید برای تشخیص پاپ اسمیر و زگیل تناسلی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده