تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
ماکو و بازرگان، شهرهای مرزی با مشکلاتی قدیمی و ناگذرا

بعضی از حقوق اولیه مرزداران ما در ماکو و بازرگان نادیده انگاشته شده است

گروه اقتصادی: گزارش میدانی خبرنگار بولتن نیوز از وضعیت شهری شهرهای مرزی ماکو و بازرگان نشان دهنده معضلات مختلفی است که باید در یک کلام گفت گذری بودن ماهیت این شهرها از جهت ترانزیت کالا گویا مسئولان را به این باور رسانده که مشکلات شهرهای مرزی همچون این دو شهر هم گذری بوده و نیازی به رسیدگی و حل شدن ندارد.

در حالیکه مشاهدات میدانی هر فرد منصفی به خوبی معضلات این شهرها را آشکار می‌کند. به عنوان مثال پلی که در شهر ماکو وجود داشته، وضعیت بدی دارد.‌ نکته قابل توجه اینکه مرزبا‌ن‌های کشور ما برای تردد از آن ‌پل در بد شرایطی بوده و برای پست دادن با فرغون از رو تخته بنایی که رو پل گذاشته‌اند، استفاده می‌کنند.

در حالیکه این مرز اگر راه بیفتد، مسیر مواصلاتی به ارمنستان هم باز شده و منافع بسیار زیاد اقتصادی و حتی سیاسی _ ژیوپولتیک برای کشور ما خواهد داشت. اما با عدم دور اندیشی مسئولین مربوطه، نه تنها کل کشور ما از چنین نعمتی بی بهره مانده است بلکه مرزبانان حاضر در این منطقه از حقوق اولیه خود نیز محروم مانده‌اند.

ماکو و بازرگان، شهرهای مرزی با مشکلاتی قدیمی و ناگذرا

گذشته از این پل، متاسفانه آبی که زیر آن می‌گذرد هم در شرایط افتضاحی بوده و در دوران کیمیا بودن آب در همه جای دنیا خصوصا در سرزمین ما ایران، می‌بینیم که چشمه‌ای بدان گران بهایی به علت عدم توجه کافی با لجن و تعفن آمیخته شده و همه نعمت خدادادی به فنا می‌رود.‌ آیا واقعا در این شرایط و با وجود این همه نعمت بالقوه، شایسته است که ما از نداری بنالیم و تنها بابت سو مدیریت و ناتوانی برخی مدیران، مردم خود را در سختی و تنگدستی ببینیم؟

این دو مورد تنها دو مثال از مشکلات واقعی و قابل لمس در این دو شهر مرزی است. در حالیکه مشکلات آنها خیلی بیشتر از این حرف هاست و مسائلی مانند قاچاق انواع کالا و سوخت در روز روشن در این دو شهر خصوصا بازرگان و نامناسب بودن اوضاع برای فعالان حوزه ترانزیت که قبلاً به آنها پرداختیم، از جمله موارد دیگر این ماجراست. امیدواریم صدای مردم و مشکلات‌شان به گوش مسئولین رسیده و بالاخره کاری بکنند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ماکو و بازرگان، شهرهای مرزی با مشکلاتی قدیمی و ناگذرا»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..