تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
بیشترین بارش باران در کدام حوضه‌های آبریز رخ خواهد داد؟

آفتاب‌‌نیوز :

گرچه هم‌زمان با آغاز فصل تابستان و گرم‌تر شدن دمای هوای کشور از میزان بارش‌ها به‌شدت کاسته شده است، اما هفته‌های اخیر پدیده مونسان باعث بارش‌های منجر به سیل در برخی حوضه‌های آبریز شده است.

گزارش جدید مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو نیز بیانگر آن است که هفته جاری، وقوع بارش‌های پراکنده برای مناطق واقع در محدوده رشته‌کوه‌های زاگرس و سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

همچنین باتوجه‌به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌هایی برای مناطق واقع در جنوب شرق کشور مورد انتظار است.

این هفته بیشترین بارش در کدام حوضه‌های آبریز است؟

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۸۹ میلیمتری و متوسط محدودهٔ یک میلیمتری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پربارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۴۳ میلیمتری و متوسط محدوده صفر میلیمتری است.

حوضه آبریز دریای خزر هم بیشینه بارش ۳۷ میلیمتری و متوسط محدوده ۳ میلیمتری را شاهد است.

وضعیت بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم به این‌گونه است که بیشینه بارش ۱۰ میلیمتری و متوسط محدوده ۱ میلیمتری را دارد.

در هفته جاری حوضه آبریز مرزی شرق بیشینه بارش ۱ میلیمتری با متوسط بارش صفر میلی‌متر دارد.

تنها حوضه اصلی آبریز بدون بارش این هفته قره قوم است.

بیشترین بارش در هفته جاری در کدام حوضه‌های آبریز رخ خواهد داد؟

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه ۲ کشور ۱۰ حوضه آبریز بدون بارش هستند.

وضعیت بارش حوضه‌های آبریز در هفته منتهی به ۲۸ مرداد چگونه خواهد بود؟

هفته منتهی به ۲۸ مردادماه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور روند بارش‌های متفاوتی را تجربه خواهند کرد.

براین‌اساس هفته آینده بالاترین میزان بارش در حالی در حوضه آبریز مرزی شرق با بیشینه ۱۴۰ میلیمتر و متوسط محدوده ۲۳ میلیمتری رخ خواهد داد که این حوضه در هفته منتهی به ۲۱ مرداد تنها یک میلیمتر بارش داشت.

مقام دوم پربارش‌ترین حوضه‌های آبریز اصلی در هفته منتهی به ۲۸ مردادماه متعلق به حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد بود به‌گونه‌ای که بیشینه بارش آن ۱۳۴ میلی‌متر با متوسط محدوده ۲ میلیمتر خواهد بود.

وضعیت حوضه آبریز اصلی فلات مرکزی در هفته منتهی به ۲۸ مرداد بیشینه بارش ۶۷ میلیمتری و متوسط محدوده ۱ میلیمتری را خواهد داشت.

حوضه آبریز دریای خزر هم در هفته منتهی به ۲۸ مردادماه بیشینه بارش ۳ میلیمتری و متوسط محدوده صفر میلیمتری را به خود می‌بیند.

حوضه اصلی آبریز قره قوم و دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۲۸ مردادماه هیچ میزان بارش نخواهند داشت.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه ۲ در ۱۹ حوضه قطره‌ای باران نخواهند داشت.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بیشترین بارش باران در کدام حوضه‌های آبریز رخ خواهد داد؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..