تبلیغات ویژه

خرید فالوور و لایک اینستاگرام

خرید کامنت و بازدید اینستاگرام

خرید ممبر تلگرام

طراحی سایت

سئو , ارتقا سایت

ادمین اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

پکیج آموزش ارزهای دیجیتال


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
نمایندگان مجلس، عدم دخالت در عزل و نصب‌ها را به یک‌ مصوبه تاریخی تبدیل کنند/ وظیفه حاکمیت، برخورد با احتکار و رسوا کردن محتکران است

ساعت: 17:00 منتشر شده در مورخ: 1401/03/06 شناسه خبر: 1841894

در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های استان اردبیل مطرح شد؛

امام جمعه اردبیل گفت: شایسته است نمایندگان مجلس فرمایش این هفته مقام معظم رهبری در خصوص عدم دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها را به یک‌ مصوبه تاریخی تبدیل کنند و با این اقدام در تاریخ سیاسی ایران نام ماندگار پیدا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به شهادت شهید صیاد خدایی اظهار داشت: در خصوص ترور سرهنگ مدافع حرم شهید صیاد خدایی چند مطلب لازم التوجه است اول اینکه این گونه ترورها تاثیری در پیشرفت هسته‌ای و پیشرفت موشکی ایران درست نمی کند و بر سیاست خارجی ایران نیز هیچ تأثیری ندارد بنابراین به اسرائیل می گوییم با این جنایت ها قطعاً "عرض خود می بری و زحمت ما می داری."  

وی ادامه داد: دوم اینکه هدف اسرائیل از این ترورایجاد  خلل در مذاکرات هسته‌ای است هر وقت مذاکرات به نقطه مثبت می‌رسد اسرائیل جنون پیدا می‌کند این رژیم خون خوار می خواهد با این ترور، ایران را به عکس العمل وا دارد و زحمات مذاکرات را پنبه کند و لذا اذناب اسرائیل در منطقه در رسانه‌های مکتوب و مجازی به شدت ایران را تحریک می‌کنند و می‌گویند اسرائیل به طور مدام دانشمندان و فرماندهان شما را ترور می‌کنند چرا شما انتقام نمی‌گیرید؟ همه آنها بدانند انتقام این عزیزان قطعاً گرفته خواهد شد اما ایران در دام اسرائیل نخواهد افتاد خویشتن داری ایران در این ماجرا قابل تحسین است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به شرارت های اسرائیل در کشورهای مختلف خاطر نشان کرد: سوم اینکه اسرائیل به طور مکرر در کشورهای دیگر مرتکب ترور می شود حال سوال این است که  این مجرم این جرات را از کجا به دست آورده است ؟در وهله

اول او این جرات را از آمریکا و اروپا که پشت سر او ایستاده اند گرفته است سیاست مداران آمریکا و اروپا به طور مکرر می‌گویند امنیت اسرائیل امنیت ماست و به تعبیر خانم مرکل هر کس در دنیا نفس می کشد باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد! و در وهله دوم تمام کشورهای اسلامی که اقدام به عادی سازی روابط با اسرائیل کرده‌اند مقصر و شریک خون قربانیان ترور اسرائیل هستند

آیت الله عاملی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در مورد ترور های اسرائیل افزود: چهارم اینکه سکوت مجامع بین المللی مخصوصاً آمریکا و اروپا در این گونه ترورها یک فاجعه بزرگ است اگر ایران به این ترور ها دست می زد طوفان به پا می کردند ننگ و عار بر شما که انسان ها را طبقه بندی و دسته بندی کرده اید و با این حال باز هم سنگ حقوق بشر را به سینه خود می زنید.

وی گفت: پنجم اینکه انتخاب یک سرهنگ مدافع حرم خیلی معنی دارد معلوم می شود که شکست آنها در سوریه از ایران بسیار سنگین بوده است هنوز ابعاد اهمیت شکست داعش و اربابان داعش در سوریه برای دنیا معلوم نشده است برنامه ریزی دشمن در طراحی داعش بسیار وحشتناک بود آنها جماعتی را برای پیاده کردن منویات شوم خود انتخاب کرده بودند که شیعه را دشمن درجه اول خود می دانستند و گفتند ما با اسرائیل کار نداریم حضرت مهدی با آنها جنگ خواهد کرد اسرائیل نیز از آنها به طور ویژه حمایت می‌کرد و مجروحین آنها در بیمارستان‌های اسرائیل مداوا می شدند روسای آنها با خواندن آیه "قَاتِلُوا الَّذِینَ یَلُونَکُمْ مِنَ الْکُفَّارِ" می‌گفتند مراد از این آیه رافضی ها هستند مفتی آنها می گفت: آرزوی ما شنیدن صدای شر شر خون ۳۰۰ میلیون شیعه دنیاست مفتی دیگر آنها می‌گفت آرزوی ما این است که بعد از کشتن تمام شیعه ها آنها را به چرخ گوشت

بدهیم و گوشت آنها را جلوی سگ ها بریزیم مرغ یکی از داعشی های ایران در خانه همسایه که شیعه بود چند عدد گندم خورده بود داعشی گفته بود این مرغ دیگر نجس و خوردن آن حرام است! جماعتی با این افراطی‌گری اگر پایشان به ایران می‌رسید معلوم بود چه جنایت هولناکی رخ می‌داد شعار آنها در سوریه این بود: ایها الروافض جئناکم بالذبح جئناکم بالذبح! شعار آنها این بود: الروافض انجس من الیهود! و می گفتند العلوی الی التابوت و الدروزی الی بیروت!.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: و مهم این بود که از ۸۰ کشور تروریست تشنه به خون شیعه را جمع کرده و تا پای دیوار کاخ بشار اسد رسیده بودند اگر مدافعان حرم و در راس آن ها سردار سلیمانی نبود در عرض چند ساعت سوریه سقوط می‌کرد سقوط عراق بعد از آن حتمی و قطعی بود آن گاه سیل تروریست وهابی داعشی به ایران سرازیر می‌شد هم حرم ائمه ویران می گشت و هم حمام خون در ایران راه می افتاد به دنبال آنها هواپیمای آمریکایی، اروپایی ، اسرائیلی و مرتجعین عرب به پرواز در می آمدند و  ایران را به تل خاکستر تبدیل می کردند تا هم اسرائیل نفس راحت بکشد و هم امنیت انرژی در خاورمیانه کاملاً تامین شود و این گونه طرح جدید خاورمیانه عملیاتی می شد.

امام جمعه اردبیل با بیان نکاتی در مورد دیدار اخیر نمایندگان با مقام معظم رهبری تصریح کرد: بعضی از سخنان نص نیست قابل تاویل است سخن نص تاویل ندارد و فصل‌الخطاب است فرمایشات این هفته مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان محترم مجلس نص بود در اینکه نمایندگان محترم نباید در عزل و نصب ها دخالت بکنند و استقلال قوای سه گانه باید به طور کامل رعایت شود ایشان فرمودند" واقعاً نباید دخالت کنید در انتصابات" سپس به طور بسیار شایسته تبعات و لوازم فاسده دخالت نمایندگان در انتصابات را بیان فرمودند آقای قالیباف هم مطلبی را به مقام معظم رهبری منتقل کردند که بسیار محل سوال است و آن ناراحتی نمایندگان مجلس از اظهارات مقام معظم رهبری بود که چرا حضرت آقا فرموده که نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت نکنند اظهار ناراحتی از منویات رهبری بسیار بسیار سنگین است  و معنای خاصی دارد.

آیت الله عاملی ادامه داد: معلوم است که حضرت آقا از این سخن بسیار ناراحت بوده که آن را آشکار کرد با اینکه آقای قالیباف آن را در اندرون به اطلاع حضرت آقا رسانده بود امام جمعه اربیل در خاتمه با ارائه پیشنهادی خطاب به مجلس شورای اسلامی گفت: چقدر عالی می شود که نمایندگان مجلس فرمایش این هفته مقام معظم رهبری در خصوص عدم دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها را به یک‌ مصوبه تاریخی تبدیل کنند و با این اقدام در تاریخ سیاسی ایران نام ماندگار پیدا کنند.

ایشان افزود: من اعتقاد دارم که سیستم انتخاباتی ایران، نماینده را مدیون می‌کند و تا این مدیونیت وجود دارد دخالت وجود خواهد داشت در آینده در این خصوص باید بیشتر صحبت بکنیم

حجت الاسلام محمد جعفرزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان اصلاندوز با تسلیت سالروز شهادت امام صادق(ع) اظهار داشت: امام جعفر صادق علیه السلام شخصیتی علمی بود به طوری‌که شاهد چالش‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بسیاری شد اما در آن شرایط در مسیر تعلیم در جامعه درس‌های امام محمد باقر(ع) را ادامه دادند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات امام صادق(ع) در آن شرایط فرهنگی و اجتماعی خاص، افزود: در آن زمان شرایط فرهنگی و اجتماعی به گونه‌ای پیش رفته بود که افراد مختلف به ارائه نظریات متفاوت می‌پرداختند اما امام صادق(ع) با اقدامات علمی خود حدود ۴ هزار شاگرد تربیت کنند به طوری‌که جابربن حیان پدر علم شیمی یکی از این شاگردان بود که در نهایت جامعه تشیع مدیون زحمات امام صادق علیه السلام هستند.

جعفرزاده با تبریک و تسلیت شهادت شهید صیاد خدایی محضر مقام معظم رهبری و ملت شهیدپرور کشور، تصریح کرد: این اقدام جنایتکارانه و کوردلانه دشمنان انقلاب اسلامی را‌ محکوم می‌کنیم و قطعا این گونه رذالت‌های دشمنان بی‌پاسخ نخواهد ماند و قاطعانه انتقام خون این شهید عزیزمان را خواهیم گرفت.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی خواستند از خط قرمز ما رد شوند اما پاسخی قاطع خواهند گرفت، ادامه داد: طبق اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این ترور با طراحی رژیم صهیونیستی صورت گرفته است و واضح است که اسرائیل این اقدام را در آستانه مذاکرات انجام می‌دهد چرا که از وقوع توافق هراس دارد و از طرفی با ایجاد عصبانیت در صدد این است که پاسخی عجولانه از طرف ما دریافت کند و ما نیز هر چند داغدار این شهید هستیم و انتقام نیز قطعی است اما پاسخ این شرارت را در زمان و موقعیتی مناسب می‌دهیم و خطاب به دشمنان حتمی بودن و خیلی نزدیک بودن آن را اعلام کرده‌ایم.

وی با تاکید بر دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار نکات بسیار مهمی مطرح فرمودند که انتظار داریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه مجمع نمایندگان استان اردبیل به آن موارد توجه جدی داشته باشند.

خطیب جمعه شهرستان اصلاندوز ادامه داد: دخالت‌های نمایندگان در انتصابات و انتصاب‌های سیاسی انگیزه نیروهای هر سازمان و اداره‌ای را از بین می‌برد و نهایتاً باعث می‌شود افراد با دلالی سیاسی و به صورت آسانسوری رشد کنند و در نتیجه در بهره‌وری ادارات نیز تاثیر منفی دارد در حالی‌که نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از آن پرهیز کنند و در جهت وظایف اصلی خود گام بردارند.

جعفرزاده پیگیری مشکلات اساسی مردم را از وظایف مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: باید نمایندگان به دنبال حل مشکلات اساسی باشند، حل مسائل مربوط به اقتصاد و معیشت مردم جزو مسائل اساسی مهم می‌باشد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با اهرم نظارتی خود اولاً بایستی توجه کنند که کالاهای اساسی هم از نظر حجم ارائه و تزریق به بازار کافی باشد و هم از نظر قیمت کنترل شوند که قیمت‌ها افزایش نیابد و در این مورد کمک حال دولت باشند تا طرحی که آغاز شده است به فرجام برسد و مردم به آسودگی خاطر دست یابند.

وی یکی از روش های مهم تربیتی در قرآن کریم را  ترویج داستان های تربیتی در جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: با بیان داستان های قرآنی به کودکان می توان سبک زندگی علوی را در آیندگان نهادینه کرد.

امام جمعه مشگین شهر در ادامه سخنان خود به داستان گندم در کتاب  داستان راستان شهید مطهری اشاره کرد و گفت:گرانفروشی کالا در شرایط سخت معیشتی مردم بدور از انصاف است.

وی به بحث وام ازدواج  نیز اشاره کرد و گفت:  گرانفروشی و احتکار  کالا در انبار ، فشار آوردن به مردم و خانواده های نیازمند است و طبق آموزه های اسلام  انسان های محتکر با گرانفروشان در جهنم محشور خواهند شد.

حجت الاسلام باوقار با بیان اینکه سیره اهل بیت(ع) در عمل است، گفت:وظیفه حاکمیت، برخورد با احتکارو رسوا کردن آنها است.

وی با بیان اینکه دستگاههای نظارتی  باید پاسخگو باشند، گفت:کنترل روزانه قیمت ها بر عهده دستگاه های نظارتی است.

 امام جمعه شهرستان مشگین شهر در بخش دیگری از سخنان خود به دهه کرامت اشاره کرد و گفت: امروز دهه کرامت، بهترین فرصت برای  تمرین کرامت در انسان ها است.

وی با بیان اینکه زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه (س) دارای مضامین بالا و ابعاد شخصیتی و شناسنامه معصومه (س)است، گفت: این بیانگر  جایگاه والای حضرت فاطمه معصومه (س) و عصمت ان حضرت بخصوص عصمت در عمل است.

 حجت الاسلام باوقار به اتفاق اخیر در آبادان و ریزش ساختمان  در آن شهرستان اشاره کرد و گفت: برخورد جدی با عوامل متخلف و شهر سازی توسط دولتی ها و قوه قضاییه مطالبه امروز مردم است.

وی به رویدادهای تلخ در داخل و خارج کشور اشاره کرد و گفت:بمباران محله زینبیه توسط رژیم صهیونیستی و ترور یکی از افسران نیروی قدس و مدافع حرم با حمایت  مستقیم رژیم صهیونیستی نشان دهنده افول و اضمحلال استکبار در جهان است.

 امام جمعه مشگین شهر گفت: امروز دشمنان اسلام در تلاش هستند با ایجاد ناامنی در کشور  به توافق احتمالی برجام اثرگذار بوده  و با جنگ روانی در منطقه به اهداف خود برسند.

وی به پاسخ متقابل ایران در برابر جنایت های اخیر  اشاره کرد و با بیان اینکه پاسخ ایران به این جنایات قطعی و حتمی است، گفت:  انتقام سختی در راه است.

حجت الاسلام باوقار در بخش پایانی سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: انقلابی بودن و انقلاب ماندن خیلی مهم است.

وی از نمایندگان مجلس خواست با عدم دخالت در انتصابات به حفظ استقلال قوای سه گانه کمک کنند.

 

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «نمایندگان مجلس، عدم دخالت در عزل و نصب‌ها را به یک‌ مصوبه تاریخی تبدیل کنند/ وظیفه حاکمیت، برخورد با احتکار و رسوا کردن محتکران است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..