تبلیغات ویژه

خرید فالوور و لایک اینستاگرام

خرید کامنت و بازدید اینستاگرام

خرید ممبر تلگرام

طراحی سایت

سئو , ارتقا سایت

ادمین اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

پکیج آموزش ارزهای دیجیتال


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
عرصه غیرفعال «جنگ افزارسازی ساصد» در اختیار مردم قرار می‌گیرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کاوه حاجی علی اکبری، اظهار کرد: عرصه مجموعه جنگ افزارسازی موسوم به ساصد به مساحت حدود 17 هکتار، در مالکیت وزارت دفاع بوده و به دلیل عدم فعالیت نظامی در این محدوده و با استناد به قانون «فروش و انتقال پادگان‌ها و سایر اماکن نیروهای مسلح به خارج از حریم شهرها» مصوب سال 1388 مجلس‌شورای اسلامی، از سال 1399 مورد مطالعه و مذاکره میان شهرداری تهران و وزارت دفاع قرار گرفت.

علی اکبری با بیان اینکه طرحی از سوی سازمان نوسازی شهر تهران با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و تأمین سرانه های خدماتی مورد نیاز برای عرصه غیرفعال جنگ افزارسازی ساصد تهیه شد، اظهار کرد: این طرح، سال گذشته با توافق صورت گرفته میان وزارت دفاع و شهرداری تهران در کمیسیون ماده پنج مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران توضیح داد: با توجه به مساحت بیشتر از 10 هکتاری این عرصه، طرح باید به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران نیز می رسید. با به روزرسانی توافق میان وزارت دفاع و شهرداری تهران پس از تصویب طرح در کمیسیون ماده پنج، طرح‌نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد و پس از بررسی های کارشناسی در تاریخ 19 اردیبهشت 1401 به تصویب آن شورا رسید.

وی با بیان این که در طرح تهیه شده توسط سازمان نوسازی شهر تهران برای عرصه جنگ افزار سازی ساصد، بهره گیری حداکثر از ظرفیت های این زمین برای خدمات رسانی به ساکنان محلات مجاور و همچنین تأمین مسکن مورد نیاز در نظر گرفته شده است، اعلام کرد: بر اساس این طرح، 68 درصد از مساحت عرصه (حدود 11.6 هکتار) به خدمات مورد نیاز ساکنان (فرهنگی، ورزشی، درمانی، پارکینگ، آموزشی) و فضای سبز اختصاص یافته و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت و 32 درصد از مساحت عرصه (حدود 5.4 هکتار) تبدیل به مسکن و شبکه معابر و خدمات آن خواهد شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به توافق میان دو مجموعه، حداکثر سه ماه بعد از تصویب این طرح، وزارت دفاع محدوده فضاهای عمومی پیش بینی شده را در اختیار شهر قرار خواهد داد.

علی اکبری در خصوص فضای سبز موجود در عرصه جنگ افزارسازی ساصد، گفت: فضای سبز موجود در این اراضی نیز نیازمند ساماندهی و تجهیز است، اما در حالت موجود نیز قابل استفاده خواهد بود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن این طرح و تأمین سرانه های خدماتی مورد نیاز، بتوان شاهد ارتقاء کیفیت زندگی و رضایت و خرسندی شهروندان ساکن در منطقه 13 بود.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «عرصه غیرفعال «جنگ افزارسازی ساصد» در اختیار مردم قرار می‌گیرد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..