تبلیغات ویژه

خرید فالوور و لایک اینستاگرام

خرید کامنت و بازدید اینستاگرام

خرید ممبر تلگرام

طراحی سایت

سئو , ارتقا سایت

ادمین اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

پکیج آموزش ارزهای دیجیتال


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
هزینه تأمین برق مترو 2 میلیارد تومان در ماه/اشتغال 825 نفر برای ساخت هر کیلومتر مترو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شرکت مترو تهران در سال 1354 تأسیس و نخستین اقدامات اجرایی برای احداث خط راه آهن زیرزمینی تحت مدیریت این شرکت، از سال 1356 آغاز شد. گرچه طی سال های 1360 تا 1365 و در بحبوحه سال های جنگ تحمیلی، فرآیند احداث متروی تهران 5 سال متوقف شد اما اولین ایستگاه که ایستگاه صادقیه بود، در سال 1377 به بهره برداری رسید.

شبکه مترو تهران که به لحاظ طول مسیر، ایستگاه های احداث شده، کیفیت ساخت و نگهداری یکی از 20 شبکه مترو شهرهای جهان به حساب می آید، در 24 سال گذشته بیش از 10 میلیارد سفر روزانه را پوشش داده است که این رقم حدود 120 برابر جمعیت کل کشور است.

هزینه تأمین برق مترو ماهانه 2 میلیارد تومان است

در توصیف هزینه های ساخت و بهره برداری از شبکه فعلی مترو تهران، ذکر برخی اعداد و ارقام شایان توجه است؛ از جمله اینکه هزینه خرید هر واگن مترو حدود یک میلیون دلار ، هزینه ساخت هر ایستگاه مترو حدود 12 میلیون دلار و هزینه احداث هر کیلومتر مترو 55 میلیون دلار است. برای تامین نیروی برق شبکه مترو در حال حاضر، هر ماه حدود 2 میلیارد تومان هزینه صرف می شود؛ این در حالی است که مسافران با خرید بلیت، تقریباً یک سوم هزینه واقعی هر سفر با مترو را پرداخت می‌کنند.

اگر مترو نبود، 30 کیلومتر به سف ترافیک خودروها در تهران اضافه می شد

به مدد بهره مندی از شبکه راه آهن ریلی زیرزمینی تهران، سالانه حدود 300 میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه‌جویی می شود و اگر مترو ساخته نمی شد، روزانه حدود 30 کیلومتر به طول صف ترافیک خودروها در بزرگراه ها ومعابر حمل و نقلی افزوده می شد.

در حال حاضر متوسط زمان انتظار برای رسیدن هر قطار در خطوط مختلف مترو 4 دقیقه است که در صورت افزایش قطارها، این فاصله قابلیت کاهش به 2 دقیقه را دارد. در واقع برای سرویس دهی استاندارد به مسافران، اضافه‌شدن حداقل 1500 واگن دیگر به شبکه خطوط مترو لازم است.

یک قطار مترو 325 برابر یک وسیله شخصی مسافر جابه جا می کند

هر واگن مترو ظرفیت پذیرش 44 مسافر به صورت نشسته و 180 مسافر به حالت کلی(نشسته و ایستاده) دارد. یک قطار مترو با 7 واگن به طور متوسط 325 برابر یک وسیله نقلیه خصوصی، مسافر طی روز جابجا می‌کند. متوسط زمان رسیدن به مقصد با استفاده از مترو یک سوم زمان استفاده شده با بهره گیری از وسایل نقلیه شخصی است.

غیر از تهران، کلانشهرهای اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد نیز از سیستم راه آهن ریلی زیرزمینی (مترو) استفاده می‌کنند. در اوج سفرهای روزانه، بیش از 2.5 میلیون سفر در تهران توسط شبکه خطوط هفتگانه مترو طی هر روز انجام می‌شود. به دلیل استفاده قطارهای مترو از نیروی شبکه برق، این وسیله حمل و نقلی "پاک" نامیده می‌شود.

اشتغال 825 نفر برای ساخت هر کیلومتر مترو

گفتنی است امروزه تمام مراحل ساخت ایستگاه‌ها و مسیر خطوط مترو توسط مهندسان و متخصصان ایرانی انجام می‌پذیرد. برای ساخت هر کیلومتر خط مترو حدود 825 نفر شغل به صورت مستقیم ایجاد می شود. ضمناً در سال‌های اخیر برای تامین تجهیزاتی از قبیل آسانسور، پله برقی، درهای ورودی، تجهیزات برقی و ... همگی از تولیدات داخلی استفاده شده است.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «هزینه تأمین برق مترو 2 میلیارد تومان در ماه/اشتغال 825 نفر برای ساخت هر کیلومتر مترو»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..