تبلیغات ویژه

خرید فالوور و لایک اینستاگرام

خرید کامنت و بازدید اینستاگرام

خرید ممبر تلگرام

طراحی سایت

سئو , ارتقا سایت

ادمین اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

پکیج آموزش ارزهای دیجیتال


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
کانون وکلا جامانده شفاف سازی مجوزهاست

به گزارش بولتن نیوز، آقای امیر سیاح گفت: همه دستگاه‌های اجرایی از نظر فنی به درگاه ملی مجوز‌ها متصل شده اند به جز چند انحصارگر بخش غیر دولتی.

به گفته او، از منظر خود دستگاه ها، ساماندهی مجوز‌ها به طور صد درصدی انجام شده، اما از نظر ما این مردم هستند که باید بگویند؛ بنابراین از مردم تقاضا داریم که به درگاه ملی مجوز‌ها به آدرس mojavez.ir مراجعه کرده و ببینند مجوز مورد نظر آن‌ها وجود دارد و یا مجوزی هم که وجود دارد، آیا شرایط روشن و واضحی دارد و ابهامی در آن دیده نمی‌شود؟ در صورت مشاهده مشکل در همان سایت به همکاران ما اعلام کنند.

او گفت: از تاریخ ۶ فروردین حدود چند ده مجوز به صورت الکترونیکی صادر شده است و انتظار می‌رود با همکاری مردم تعداد آن به روزی چند هزار مجوز هم برسد. اکنون مجوز‌های مشاغل خانگی، چند مجوز وزارت میراث فرهنگی و یک مجوز وزارت ورزش به صورت اعلانی صادر می‌شود.

طبق ماده ۷ قانون سیاست‌های کلی اصل ۴۴، همه دستگاه‌هایی که مجوز صادر می‌کنند باید مدارک و شرایط صدور مجوز را در درگاه ملی و تخصصی خود بگذارند و مردم به صورت الکترونیکی مدارک را ارسال و سپس مجوز را دریافت کنند. این قانون اسفند ۹۹ در مجلس به تصویب رسید و در صورت تخلف دستگاه‌ها در همکاری برای اجرای این قانون، جرم انگاری‌های لازم صورت گرفته است.

آقای قالیباف رئیس مجلس در جلسه ۲۳ فروردین پارلمان، از روند اجرایی اتصال دستگاه‌های دولتی و عمومی غیردولتی به درگاه ملی مجوزها انتقاد کرد. او گفت که لیست‌ دستگاه‌‌هایی که همکاری‌های لازم را انجام نداده‌اند در اختیار دارد اما از خواندن نام آنها پرهیز می‌کند.

قالیباف در همان جلسه تاکید کرد: روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت کمیسیون جهش تولید، حوزه معاونت نظارت و نماینده‌های ناظر بر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها گزارشی قطعی آماده خواهند کرد و با دستگاه‌هایی که تا این تاریخ به درگاه متصل نشده باشند، مطابق ماده ۲۳۴ پیگیری خواهد شد.

ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس ذکر می‌کند که گزارش‌های کمیسیون‌های مجلس حسب مورد از طریق هیأت رئیسه مجلس به قوه‌ قضائیه ارسال می‌کند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کانون وکلا جامانده شفاف سازی مجوزهاست»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..